ACCIDENTE în lanţ la Timişoara: Opt maşini implicate în carambol

Trei accidente rutiere au avut loc joi seară pe străzile din Timișoara în care au fost implicate, în total, opt autoturisme. 
Romania TV
05 mart. 2015, 22:20
ACCIDENTE în lanţ la Timişoara: Opt maşini implicate în carambol

Accidente grave la Timişoara. Cel mai grav accident a avut loc la intersecția străzilor Gheorghe Lazăr cu Circumvalațiunii. Un bărbat de 55 de ani din Timișoara a condus o autoutilitară pe strada Gheorghe Lazăr, iar la intersecția cu strada Circumvalațiunii a virat la stânga, însă fără să acorde prioritate de trecere unui autoturism care circula din sensul opus. În urma accidentului, un pasager din autoutilitară a fost grav rănit. Ambulanța sosită la fața locului l-a preluat pe bărbat și l-a transportat la spital.

Polițiștii i-au testat ambii șoferi cu aparatul etilotest. Surpriza a fost aceea că în cazul șoferului care circula regulamentar rezultatul a fost pozitiv. „În urma testării alcoolemiei a rezultat valoarea de 0.79 mg per litru, alcool pur în aerul expirat. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și conducere sub influența băuturilor alcoolice”, a declarat pentru pressalert.ro Ancuța Morariu de la Biroul de Presă al IPJ Timiș. Și pe strada Iris din Timișoara a avut loc un accident. Cea care se face vinovată este o tânără de 20 de ani care nu a acordat prioritate de trecere și a provocat un carambol în care au fost implicate patru autovehicule. Șoferița s-a urcat la volan, dar în momentul în care a plecat de pe loc nu s-a asigurat și a acroșat o mașină care a fost proiectată în alt autovehicul care, la rândul lui, din cauza impactului puternic, a ricoșat în cel de-al treilea autoturism. Cel de-al treilea accident a avut loc la ieșire din Timișoara, înspre localitatea Șag, dar a fost vorba doar de o tamponare ușoară între două autoturisme. Nu au existat victime. Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cauzele producerii celor trei accidente.

DailyBusiness
Ce mai poți să cumperi de 100 de lei în România anului 2025. Prețurile au crescut considerabil în ultimii ani
Spynews
Explozia din Dej ar fi fost provocată de victimă! Bărbatul care a murit ar fi suferit din cauza divorțului de fosta soție
Fanatik.ro
David Popovici, apariție rară alături de una dintre cele mai cunoscute vedete din România. Cine este femeia care l-a făcut să spună: ”Vor fi geloși”
Capital.ro
Planul lui Călin Georgescu pentru părăsirea României. Cum ar fi plănuit să plece în Viena: L-a angajat în mod fictiv
Playtech.ro
Cel mai mic preţ la curent electric, în noiembrie 2025. Hidroelectrica a ajuns pe locul al doilea
Adevarul
Bărbat din Bihor condamnat la 12 ani de închisoare pentru că și-a lovit vecinul cu mașina, în timp ce acesta ținea în spate copilul de 2 ani
wowbiz.ro
„25 de morți” pe Aeroportul Cluj. Este știrea momentului
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Incendiu la un azil de bătrâni! Cel puțin 11 persoane au MURIT
iamsport.ro
Mesajul transmis de Ionel Ganea, eroul de la Euro 2000, după dispariția lui Emeric Ienei
MediaFlux
Călătorii gratuite în toată Europa! Cum pot beneficia românii de acestea
stirilekanald.ro
Cine e de fapt Mihaela, tânăra care l-a umilit și scuipat pe livratorul sri lankez! E fiica unui afacerist
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai