O femeie a ajuns în comă la spital după ce a fost lovită în cap cu un cărucior VIDEO

O femeie din New York a ajuns în comă la spital, după ce i-a căzut în cap, un cărucior de cumpărături. Doi copii de 12 ani au aruncat obiectul peste balustradă, de la etajul întâi al unui mall. Incidentul a avut loc în luna octombrie 2011, însă înregistrările de pe camera de supraveghere au fost făcute publice abia acum.
Romania TV
20 mart. 2012, 14:01
O femeie a ajuns în comă la spital după ce a fost lovită în cap cu un cărucior VIDEO

Imaginile îi arată pe cei doi băieţi luând un cărucior pe care vor să-l arunce jos de la etaj. Un al treilea copil încearcă să-i oprească însă nu reuşeşte. Cei doi adolescenţi sunt prea puternici pentru el aşa că îi lasă în pace.

Odată rămaşi singuri, băieţii răstoarnă căruciorul peste balustradă şi o iau la fugă râzând. Obiectul aterizează chiar în capul unei femei, care se afla în faţa mallului, potrivit Huffington Post. Căruciorul a lovit în cădere şi un semn de circulaţie, iar forţa impactului a fost atât de mare încât indicatorul s-a îndoit.

Femeia accidentată a intrat în comă şi a fost dusă de urgenţă la spital. Ea şi-a revenit după câteva săptămâni, dar se află încă în convalescenţă.

Cei doi puşti care au aruncat căruciorul au fost condamnaţi la 6 şi respectiv 16 luni de închisoare. Ei au declarat că totul a fost o glumă şi nu intenţionau să rănească pe nimeni.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Gigi Becali aruncă bomba pe piața transferurilor: „Vor fi la mine, avem poza făcută”. Ce salarii a pregătit pentru Coman și Drăguș
Capital.ro
Mașinile electrice ar putea deveni obligatorii în Europa. UE pregătește o măsură care va afecta milioane de șoferi
Playtech.ro
Cât primești pe un gram de aur vechi în Istanbul. Unde ieși mai bine la bani, ce spun cei care au încercat în România şi în Turcia
Adevarul
Conflict de culise la Kremlin: Alina Kabaeva, amanta lui Putin, ar fi înlăturat-o pe „țarina” gimnasticii ruse
wowbiz.ro
Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Susține că unul dintre marile partide politice din România ar urma să se desființeze: ”Asta o să se întâmple!”
MediaFlux
O nouă facilitate de la ANAF pentru toți românii. Cum va funcționa noul sistem
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți