Un bărbat de 30 de ani, găsit mort într-un iaz din Iaşi

Trupul neînsufleţit al unui bărbat de 30 de ani a fost găsit de mai mulţi săteni într-un iaz din satul Heleşteni, judeţul Iaşi.
Iulian Tudor
15 apr. 2015, 06:50
Un bărbat de 30 de ani, găsit mort într-un iaz din Iaşi

Un tânăr în vârstă de 30 de ani a fost găsit mort în acumularea de apă din satul Heleşteni, comuna Şipote. Corpul acestuia a fost observat în apă de mai mulţi săteni, care au anunţat poliţia, iar aceasta a chemat pompierii pentru a scoate corpul din apă, potrivit ziaruldeiasi.ro.

Din primele cercetări a reieşit că tânărul era dispărut de mai multe zile de acasă, şi se bănuieşte că, în momentul în care a căzut în apă şi s-a înecat, el se afla la pescuit. Poliţiştii au precizat că a fost deschis un dosar penal pentru moarte suspectă, până la lămurirea tuturor circumstanţelor.

„Poliţiştii au fost sesizaţi cu privire la faptul că a fost observat corpul unui bărbat în barajul de la Heleşteni. Bărbatul era decedat, iar corpul a fost transportat la Institutul de Medicină Legală pentru necropsie”, a declarat Anca Vîjiac, purtător de cuvânt al Poliţiei.

Citeşte şi Caz INCREDIBIL în Constanţa. Un bărbat înecat, găsit cu ajutorul unei clarvăzătoare VIDEO

DailyBusiness
Bolojan promite sprijin pentru peste 400 de persoane afectate de explozia din Rahova: 45 de locuințe sunt asigurate
Spynews
Bianca Censori, soția rapperului Kanye West, o altă apariție șocantă! Bruneta, aproape dezbrăcată, la o sesiune de shopping
Fanatik.ro
Incredibil! Cine e analistul care a pariat pe victoria lui Metaloglobus cu FCSB! Mutu și Nicolescu, șocați în direct: “Ești dubios tare!”
Capital.ro
Călin Georgescu, demascat. Mihai Tatulici a aflat ce e în spatele fațadei: Milioane de tembeli abia așteaptă să se îndrăgostească!
Cine este responsabil de verificările la gaze în blocurile de locuințe: care sunt obligațiile administratorului de bloc și ale furnizorului
Adevarul
România putea fi printre primele cele mai influente 15 țări din lume. Cum am ratat o șansă uriașă: „A fost opțiunea statului român”
wowbiz.ro
Moartea unei românce, surprinsă pe camerele de supraveghere! Ana era îngrijitoare în Italia și a avut un sfârșit tragic. Ce s-a întâmplat cu ea, cutremurător
Economica.net
Noi reguli pentru români - Cum vom folosi telefoanele, tabletele și laptopurile
Prosport.ro
Imaginile cu legendara femeie din ring, considerate „prea hot pentru internet”
kanald.ro
Blocul explodat în Rahova urmează să fie demolat. Locatarii intră escortați în apartamente pentru a-și recupera lucrurile. Anunțul făcut de prefectul Capitalei
Cancan.ro
Crimă în Dolj: un bărbat de 45 de ani și-a ucis soția de 39 de ani. Cui i-a spus planul macabru, înainte de tragedie
iamsport.ro
Uluitor! Fosta vedetă a naționalei a mâncat doar mere și a băut lapte și a rămas șocat de ceea ce s-a întâmplat cu corpul său: 'Nu exagerez cu nimic'
MediaFlux
Se decide soarta salariilor în România! Cât ar putea ajunge veniturile lunare în 2026
stirilekanald.ro
Vacanță de 19 zile pentru elevii din România! Important de știut
substantial.ro
Cum să optimizezi bateria și performanța iPad-ului? 8 recomandări