O infirmieră din Buzău şi-a ÎNJUNGHIAT iubitul, apoi l-a pansat şi s-a culcat

O partidă de amor între doi amanţi s-a sfârşit rău pentru bărbat. Femeia, infirmieră la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Buzău, l-a înjunghiat în abdomen. Tot ea, grijulie l-a pansat. Apoi, ameţită de aburii alcoolului a aţipit. Bărbatul a avut putere să se târască până în faţa blocului şi să ceară ajutor vecinilor. Bărbatul a fost transportat de urgenţă la spital.
Filip Stan
14 mai 2015, 15:16
O infirmieră din Buzău şi-a ÎNJUNGHIAT iubitul, apoi l-a pansat şi s-a culcat

Despre povestea de dragoste dintre cei doi se ştia în blocul în care locuieşte femeia cu soţul ei. Dornică de o aventură, infirmiera şi-a trimis soţul la plimbare şi şi-a chemat amantul acasă. Au băut şi s-au iubit, apoi s-au luat la ceartă. Femeia a pus mâna pe un cuţit şi l-a înjunghiat iubitul. L-a pansat apoi superficial şi s-a culcat, potrivit România TV.

Bărbatul a reuşit să iasă din apartament, s-a târât până în faţa scării blocului, unde s-a prăbuşit. Un trecător a anunţat Ambulanţa care l-a adus la spital mai mult mort decât viu. 

 

Potrivit reprezentanţilor Spitalului Judeţean Buzău, bărbatul a fost adus în stare foarte gravă, fiind supus imediat unei intervenţii chirurgicale. În prezent, acesta este internat la Terapie Intensivă, în stare gravă, dar stabilă.

Poliţiştii au fost alertaţi de medici. Pentru că femeia nu a răspuns la uşă, agenţii au escaladat clădirea până la etajul unu unde locuieşte.

Infirmiera agresivă a fost internată la spitalul de boli mintale din Săpoca pentru o evaluare psihiatrică. Pe numele ei poliţia a deschis un dosar penal pentru tentativă de omor.

DailyBusiness
Ce mai poți să cumperi de 100 de lei în România anului 2025. Prețurile au crescut considerabil în ultimii ani
Spynews
Explozia din Dej ar fi fost provocată de victimă! Bărbatul care a murit ar fi suferit din cauza divorțului de fosta soție
Fanatik.ro
Câți bani a strâns statul la Sănătate, de la mamele aflate în concediu de creștere a copilului. Suma ridicolă pentru care Bolojan și-a irosit capitalul politic
Capital.ro
De ce au fost anulate alegerile prezidențiale din 2024? Florin Călinescu: O lovitură de stat. Nicușor Dan a mințit în clar și olograf
Playtech.ro
Genuflexiuni sau genoflexiuni? Care este forma corectă, de fapt
Adevarul
Controversele din trecutul lui Fănel Bogos, patronul Vanbet anchetat de DNA: acuzații de mită, amenzi și un dosar de crimă nerezolvat
wowbiz.ro
Se întâmplă ACUM cu Horia Moculescu! Medicii au confirmat: „Din păcate...”
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Horia Moculescu, internat în stare gravă la Spitalul „Matei Balș” din București: Artistul de 88 de ani se află la ATI
iamsport.ro
A jucat la echipa condusă de Nicu Ceaușescu și susține că familia dictatorială trafica o substanță interzisă de mare risc: ”Făceau asta, dar și vindeau evrei și germani!”
MediaFlux
Meteo 6 noiembrie. Ploi în țară și lapoviță și ninsoare la munte. Care sunt zonele afectate
stirilekanald.ro
Scurgeri de gaze noaptea trecută, într-o zonă din centrul Capitalei! Conducta, fisurată: "Cantitate foarte mare de gaze, concentrația foarte mare"
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai