Un alt Negoiţă pentru Sectorul 3. Robert Negoiţă a primit cadou de ziua lui candidatura la Primărie

Preşedintele PSD, Victor Ponta, a declarat, joi, că îl propune pe Robert Negoiţă candidat al USL la primăria Sectorului 3, condusă acum de pedelistul Liviu Negoiţă, şi că liberalii sunt de acord, el precizând că săptămâna viitoare va fi făcut anunţul oficial."Sper să ajungă primar, să fie un primar foarte bun pentru Sectorul 3", a spus Ponta.
Romania TV
29 mart. 2012, 15:03
Un alt Negoiţă pentru Sectorul 3. Robert Negoiţă a primit cadou de ziua lui candidatura la Primărie

Vicepreşedintele PSD Robert Negoiţă şi-a serbat, joi, a 40-a aniversare, primind cadou o cămaşă albă „care merge la blugi şi e bună pentru campanie”, un elicopter de jucărie, flori, două portofele şi promisiunea fermă a unei candidaturi la primăria Sectorului 3 din partea USL.

Preşedintele PSD a precizat că decizia formală în USL va fi luată săptămâna viitoare.

„Eu îl propun pe Robert şi cred că este candidatul cel mai bun şi cred că şi colegii liberali au ajuns la aceeaşi concluzie. Dacă şi colegii liberali sunt de acord, nu văd ce să ne împiedice. Săptămâna viitoare stabilim oficial şi anunţăm şi ceilalţi candidaţi”, a spus Ponta.

Întrebat dacă se mai poate schimba ceva în ceea ce priveşte numirea lui Negoiţă drept candidat, el a răspuns: „Teoretic da, practic nu”.

Deputatul PSD Robert Negoiţă a declarat, sâmbătă, că, dacă partidul îi va cere să candideze la Primăria Sectorului 3, crede că va lua „cu faptele şi nu cu numele” din electoratul actualului primar, Liviu Negoiţă.

Întrebat de ce resurse dispune pentru a candida, Robert Negoiţă a spus că el este „cea mai mare resursă”.

„Dispun de enorm de multe resurse, iar eu sunt cea mai mare resursă. O să vedeţi în campanie, sunt dependent de muncă. De dimineaţa până noaptea, dacă nu am ceva de muncă, mă simt foarte rău, ceea ce nu este cazul, pentru că am o activitate foarte intensă”, a adăugat Negoiţă.

Preşedintele interimar al organizaţiei PSD Bucureşti, Ecaterina Andronescu a declarat sâmbătă că speră ca Robert Negoiţă să fie candidatul USL la Primăria Sectorului 3, arătând că USL va definitiva listele în termen de o săptămână.

 

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
„Legea Novak”, blocată de Nicuşor Dan! Preşedintele contestă proiectul de lege la Curtea Constituţională. Exclusiv
Capital.ro
Avertisment pentru cei cu bani pe card. Trebuie să aveți numerar în casă. Băncile nu au rezerve nelimitate. Situația în care cardul nu mai este funcțional
Playtech.ro
Ce pensie iei dacă ai lucrat 17 ani: modul simplu de calcul
Adevarul
Șoc dintr-o bază aeriană rusă. Pilotul şi copilotul unui avion Su-34 au murit după ce sistemul de catapultare s-a declanșat într-un hangar
wowbiz.ro
Ce se întâmplă cu Dan Petrescu, după ce s-a aflat că se confuntă cu probleme de sănătate! Daniel Pancu, dezvăluiri neașteptate după revederea cu antrenorul: „Am fost surprins…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Haos la Gara de Nord! Un bărbat a urcat pe acoperiș și a aruncat cu cărămizi și tencuială în trecători și mașini
iamsport.ro
Președintele Sloboziei și-a ieșit din minți și l-a acuzat direct pe arbitru: ”E fault și roșu la Tănase! Nu ai dat ca să nu îl elimini”
MediaFlux
Carduri sociale de alimente pentru români. Anunț important de la Casa de Pensii
stirilekanald.ro
De ce a murit, de fapt, Marco? Primele date despre moartea suspectă a tânărului de 18, găsit fără suflare de mama sa după ce a fost la o petrecere
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde