Un deputat PDL susţine moţiunea de cenzură a opoziţiei: Dacă mă vor da afară, fac o mare greşeală

Iosif Ştefan Drăgulescu, deputat de Timiş, se regăseşte pe lista semnatarilor moţiunii de cenzură depusă de USL împotriva Guvernului, informează pressalert.ro.
Romania TV
04 apr. 2012, 14:53
Un deputat PDL susţine moţiunea de cenzură a opoziţiei: Dacă mă vor da afară, fac o mare greşeală

Deputatul PD-L Ştefan Drăgulescu a semnat alături de parlamentarii opoziţiei moţiunea de cenzură pe care USL o pregăteşte pe tema înfiinţării liniei maghiare la Universitatea de Medicină din Târgu Mureş.

Drăgulescu a explicat, pentru PRESSALERT.ro, că s-a alăturat demersului opoziţiei pentru că „nu pot să am două păreri diferite la o distanţă de două săptămâni. Când încă eram rector al UMF Timişoara am semnat un comunicat al Asociaţiei Universităţilor de Medicină în care ne opuneam deciziei guvernului. Nu pot să am o părere ca rectorşi alta ca parlamentar. Se încalcă în primul rând directiva europeană care spune că trebuie să cunoşti limba oficială a ţării în care profesezi”.

Cât despre reacţia colegilor din PD-L, Drăgulescu a afirmat că „nu-mi este frică de ce vor face. Eu rămân în PD-L. Dacă mă vor da afară, fac o mare greşeală. Nu este un vot împotriva guverrnului, ci a unei proceduri aplicate greşit„. În ultima perioadă numele lui Drăgulescu a fost printre cele ale parlamentarilor care cochetează cu un transfer la PNL.

Un alt deputat de Timiş, Gheorghe Ciobanu, a anunţat că demisionează din PDL pentru a se înscrie în PNL.

DailyBusiness
Ramona Olaru, dezvăluiri despre relațiile din trecut. Cum a reușit celebra asistentă TV să evolueze pe plan personal
Spynews
Un celebru fotbalist român a purtat brățară de monitorizare dintr-o eroare! Fosta soție l-a reclamat, dar instanța i-a dat dreptate lui
Bzi.ro
Gina Pistol a pozat goală pe plajă! Imaginile au stârnit reacții aprinse! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Ce a pățit celebrul milionar care a făcut bani din sport când a ajuns la închisoare. Nu i-a venit să creadă când a văzut cine a intrat peste el în celulă
Capital.ro
Trecerea la ora de iarnă 2025. Când vom da ceasurile înapoi cu o oră. Când începe, de fapt, toamna astronomică
Playtech.ro
Cea mai frecventă greșeală din limba română. Simplă la prima vedere, dar 9 din 10 români o fac
Adevarul
Un caz care zguduie America. Ce l-a împins pe Tyler Robinson să-l ucidă pe Charlie Kirk? Povestea studentului „rătăcit ideologic” crescut într-o familie MAGA
wowbiz.ro
El este Răzvan, băiatul de 13 ani care a murit în fața școlii. Martorii povestesc cum au decurs ultimele clipe din viața sa
Economica.net
Şoseaua de mare viteză care va uni două oraşe din România. O construieşte "faraonul" Umbrărescu
Prosport.ro
Imaginile cu cea mai frumoasă hocheistă au stârnit controverse. „Abia dacă acoperă ceva”
kanald.ro
Bursele tăiate ar putea fi reintroduse în sistem. Anunțul făcut de ministrul Educației
Cancan.ro
O nouă tragedie în clanul Pian! Lider Nicușor a murit în Penitenciarul Rahova, la doar 42 de ani
iamsport.ro
Dani Coman a sărit să bată un președinte de club: ”Am zis să văd dacă e greu biroul și dacă stă bine pe el”
MediaFlux
Ziua Crucii. Ce este interzis să faci pe 14 septembrie
stirilekanald.ro
(P) Ghidul rebelului energetic: cum să îți reduci factura fără să renunți la Netflix și aer condiționat
substantial.ro
Angajații de la stat vor lucra mai mult în 2026! Zilele libere legale care ar putea fi eliminate de anul viitor