Cum se înjură „nemernicul” Ioan Rus şi „prostănacul” Alin Tişe

Mahala politică la Cluj-Napoca. Fostul ministru în cabinetul Năstase, Ioan Rus, şi şeful CJ, Alin Tişe, finul lui Emil Boc, se înjură ca la uşa cortului. Rus spune că Tişe este "prostănac" şi e făcut "invers", şeful CJ i-o întoarce şi îl face "mojic, nemernic şi lipsit de caracter".
Romania TV
05 apr. 2012, 14:45
Cum se înjură

Fostul ministru de Interne, Ioan Rus, l-a făcut miercuri seara, la o dezbatere, pe Alin Tişe „prostănac de la mama lui”.

Tişe e prostănac, de la mama lui, aşa îi făcut, invers”, l-a atacat Rus pe Tişe, potrivit stiridecluj.ro

Replica lui Tişe a fost una pe măsură.

Este cunoscută de întreaga comunitate clujeanaă aroganţa fără margini a lui Rus. Însa acum a demonstrat o mojicie incredibilă, atacându-mi familia. Mi-a atacat mama, ca un nemernic. Aceasta demonstrează lipsa de caracter. Câtă bărbăţie poate avea un astfel de om!„, a contracarat Tişe, într-un comunicat de presă. 

El spune că nu este prima data când Rus îl jigneşte, însă s-a arătat extrem de deranjat că acum îi jigneşte şi familia.

„Mama mea a născut un copil şi care, în opinia lui „… de la mama lui îi făcut aşa, invers”. Mama care m-a crescut cu greutăţi şi care a făcut tot ce a putut ca eu să urmez o facultate şi să mă educe. Am realizat in viata mea profesionala si personala pana la 30 de ani, cand am intrat in politica, mai mult decat a reusit acest individ, care isi permite sa-mi jigneasca familia. Fara sa beneficiez de avantajele regimului comunist… (…) Îl informez pe acest personaj nedemn că jignirile lui îl discreditează ca individ şi că mama mea nu-l va uita niciodata. Îl va ierta însa, fiind o buna crestina”, a mai spus şeful CJ.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Gigi Becali, anunț crucial despre Florin Tănase: „Poate aduc unul de cinci ori mai bun!”
Capital.ro
BNR avertizează asupra riscurilor pentru economia României. Valentin Lazea: Dacă ar exista voință politică am avea venituri
Playtech.ro
Criza schimbă tradițiile. Invitații renunță la nunți și aleg să își păstreze banii, se plânge o mireasă: „Caut nuntaşi, am nevoie de alţi prieteni”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
Nu îl iartă pe Gică Hagi: ”Nu am cum! E zero”
MediaFlux
Se schimbă banii în țara noastră. BNR anunță românii cum deosebesc bancnotele noi de cele vechi
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?