Fiica lui Mugur Isărescu, şefă peste terenuri de 50 de milioane de euro

Fiica guvernatorului Băncii Naţionale a României, Lăcrămioara Isărescu, este director independent şi membru în Consiliul de Administraţie al dezvoltatorului cu capital norvegian RomReal. Compania are un portofoliu de peste 120 de hectare de teren în Constanţa şi Bucureşti.
Romania TV
27 aug. 2015, 12:40
Fiica lui Mugur Isărescu, şefă peste terenuri de 50 de milioane de euro

Lăcrămioara Isărescu, 39 ani, a intrat în companie în aprilie 2014, în poziţia de membru în boardul RomReal. Totodată, fiica lui Isărescu este şi director pentru programe guvernamentale în cadrul IBM România. Lăcrămioara Isărescu a absolvit Academia de Ştiinţe Economice (ASE) în 1998, după care a studiat la Universitatea Harvard timp de doi ani pentru un MBA, scrie ECONOMICA.NET.

RomReal, firmă înregistrată în Bermude, are capital norvegiano-britanic şi urma să dezvolte proiecte imobiliare în România prin intermediul firmei Westhouse. Compania avea înainte de criză planuri măreţe pe piaţa imobiliară din România şi investiţii de 1,5 miliarde de euro. Criza i-a prins pe investitori fără încasări şi cu mai mult de 50 de milioane de euro îngropate în terenuri.

În prezent, RomReal nu are în desfăşurare niciun proiect imobiliar pe piaţa din România, dar mai deţine 13 terenuri, cu o suprafaţă totală de peste 1,2 milioane de mp. O parte din aceste terenuri sunt pregătite pentru vânzare, şi asta pentru că RomReal are de rambursat 12,3 milioane de euro.

Citeşte continuarea pe ECONOMICA.NET.

DailyBusiness
Alexandru Rafila: Amploarea și viteza cu care se răspândesc mesajele antivaccinare au devenit alarmante
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Imagini incredibile cu Andreea Esca în Grecia! Nimeni nu se aștepta să pozeze așa – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Zodiile pentru care Universul are un mesaj clar. Se schimbă totul de duminică, 7 septembrie, de la ora 15.00
Capital.ro
Paul Foleanu, viceprimarul municipiului Mangalia, solicită plata taxelor și impozitelor. Care este termenul limită pentru conformare
Playtech.ro
Cum verifici câți bani ai strâns la pensia privată – pașii de urmat
Adevarul
Locul sacru unde Moise ar fi primit Cele Zece Porunci, transformat într-un mega-resort de lux. Au fost mutate morminte pentru a face loc unui parc auto
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Anunţ-bombă de la Petrom. E jale
Prosport.ro
FOTO. Corina Caragea, răvăşitoare în costum de baie în Bora Bora
kanald.ro
El este bărbatul de 40 de ani care a murit ars de viu, după ce s-a prăbușit cu mașina de pe podul de pe Centura Capitalei. Ar fi suferit din dragoste
Cancan.ro
El este Khalid, bărbatul de 40 de ani care a murit carbonizat după ce a plonjat cu mașina de pe pasajul Berceni
iamsport.ro
E revoltat că fiul său e numit ”nepotul lui Ilie Balaci”. Tiradă uluitoare: ”E băiatul meu! Sunt lucruri foarte grave, mă dor”
MediaFlux
Lista românilor scutiți de plata CASS!
stirilekanald.ro
Cristian și Adelin au murit în accidentul de la Budeasa. Aveau 21 și 23 de ani și erau studenți cu planuri mari de viitor. O fată e în stare gravă: "Se ducea la facultate să dea examen"
substantial.ro
Știai că trezitul la ora 3 sau 4 dimineața este un semn clar de…