6 greşeli de evitat la culcare ca să nu te îngraşi

Somnul are o influenta foarte mare asupra greutatii corporale. Iata ce greseli ar trebui sa eviti la culcare, astfel incat sa nu te ingrasi.
Romania TV
31 aug. 2015, 20:53
6 greşeli de evitat la culcare ca să nu te îngraşi

1. Mananci tarziu

Masa tarzie in noapte creste nivelul de insulina si obliga organismul sa produca mai putina melatonina. Putina melatonina in organism inseamna un somn greu si agitat. Este recomandat sa mananci cu cel putin trei ore inainte sa te culci.

2. Lumina de veghe

Expunerea la lumina, fie ca este vorba de lumina de la telefon, televizor etc., lumina de veghe sau iluminatul stradal, iti afecteaza somnul si creste nivelul de cortizol care a fost asociat cu acumularea kilogramelor. Pentru a preintampina aceasta problema, ai grija ca in camera sa fie intuneric si sa elimini toate dispozitivele cu beculete.

Citeste continuarea pe SFATULPARINTILOR. RO.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Meteorologii ANM au anunțat cum va fi vremea la început de toamnă. La ce temperaturi să ne așteptăm
Fanatik.ro
„David Popovici înoată și România se scufundă!”. Marcel Pușcaș, mesaj-manifest la adresa politicienilor: „Au pus sportul pe butuci”
Capital.ro
Restricții pentru șoferi începând de luni, 17 august. Vor trebui să folosească rute alternative până la finalul lunii
Playtech.ro
De ce zarzărele și corcodușele nu sunt același lucru. Cum le deosebești ușor
Adevarul
„Ce salariu v-ar mulțumi în Botoșani?” Răspunsurile care au devenit virale: „Până în 30.000 de lei. Mai exact? 50.000”
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ultimul drum pentru o familie din Mureș! Părinții de 27 și 30 de ani și copilul lor de 3 ani și-au pierdut viața într-un incident dezastruos
iamsport.ro
Mihai Rotaru a spus ce pachet de acțiuni deține, de fapt, la Universitatea Craiova: ”Pot să rămân și cu mai puțin!”
MediaFlux
Tradiții și obiceiuri pentru ziua de 15 august. Ce este interzis să faci de Adormirea Maicii Domnului
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat