Primarul Timişoarei a primit o AMENDĂ USTURĂTOARE

Primarul oraşului Timişoara, Nicolae Robu, a primit o amendă usturătoare, informează România TV.
Filip Stan
02 ian. 2016, 16:56
Primarul Timişoarei a primit o AMENDĂ USTURĂTOARE

Primarul Timişoarei, Nicolae Robu, este obligat de Inspectoratul de Stat în Construcţiii să scoată din propriul buzunar 5.000 de lei. Asta după ce Robu a semnat autorizaţia de construcţie a drumului către noul mall din oraş fără să aibă mai multe avize. Lucrările au fost blocate de faptul că pe traseu există o staţie de monitorizare a calităţii aerului care nu poate fi mutată.

Aceeaşi amendă a fost primită şi se secretarul primăriei. El a declarat că vor contesta amenzile în instanţă.

Citeşte şi Cele mai excentrice proiecte ale primarului Timişoarei, Nicolae Robu

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Tică Dănilescu, amintiri de coșmar de la Revoluția din 1989: „Am îmbulinat-o! Mă arestează!”
Capital.ro
Doliu în sportul românesc. A murit un mare fost fotbalist al primei divizii. Nu va fi uitat: Odihnească-se în pace!
Playtech.ro
Ce este interzis să faci în Ajun de Crăciun 2025 ca să nu alungi norocul din casă. Tradiții și obiceiuri pe care este bine să le respecți pe 24 decembrie
Adevarul
Țara considerată „veriga cea mai slabă” a Europei în fața Rusiei lui Putin
wowbiz.ro
Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce fel de mâncare tradițională gătește Denise Rifai de Crăciun. Îndrăgita vedetă ne-a dezvăluit planurile pe care le are de sărbători
iamsport.ro
Cinci oameni-cheie ar fi orchestrat arestarea lui Gică Popescu: ”E caz unic”. Mircea Sandu l-ar fi avertizat
MediaFlux
Percheziţii la locuinţa din Ilfov a Rodicăi Stănoiu, la fix o săptămână de la exhumarea cadavrului acesteia (Surse)
stirilekanald.ro
Rusia anulează acordul militar cu România. Schimbare majoră care declanșează alerta în NATO
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend