Un nou SUV Dacia? Ce anunţă Renault GALERIE FOTO SPION

Mini crossover-ul Renault Kwid a fost reperat recent în teste pe drumurile din Europa. Complet înfăşurat în camuflaj, Kwid poartă aceleaşi linii generale şi stopuri identice ca omologul său indian, modelul fiind dedicat deocamdată doar pieţei din India.
Iulian Tudor
04 feb. 2016, 11:34
Un nou SUV Dacia? Ce anunţă Renault GALERIE FOTO SPION

Întrebările care se pun sunt dacă Renault va aduce Kwid şi pe pieţele europene, iar în acest caz, va fi sub marca proprie sau comercializate sub marca Dacia, se întreabă promotor.ro

Actualizările aduse lui Kwid pentru a se conforma cu standardele europene de emisii şi siguranţă, probabil că vor avea o influenţă şi asupra preţului pentru care va fi vândut în Europa, preţ care în India porneşte de la doar 3.900 de dolari.

Citeşte şi Poliţia din New York a ÎNCREMENIT. Are legătură cu România. Este INCREDIBIL că a ajuns până acolo

Pentru un Kwid cu ceva opţiuni suplimentare, vândut în India pentru echivalentul a 5.340 de dolari, constructorul oferă un bord dotat cu un ecran touchscreen de 7 inci, cu Bluetooth, AUX, USB, închidere centralizată, geamuri electrice faţă şi faruri de ceaţă.

Cu o lungime de 3,68 de metri, o lăţime de 1.580 mm şi o gardă la sol de circa 18 de centimetri, Kwid se prezintă ca o nouă simpatică, harnică şi accesibilă. Kwid este construit pe platforma CMF-A, dezvoltată de Renault în parteneriat cu Nissan.

Citeşte şi Imagini INCREDIBILE. Dacia Duster pe şenile VIDEO

Carlos Ghosn CEO-ul Renault a exclus ca micul Kwid să fie vândut în Europa sub sigla Dacia. Astfel, am primit şi răspunsul – cu excepţia cazului în care grupul nu îşi schimbă între timp planurile.

DailyBusiness
Nicușor Dan, înainte de Summitul NATO: România cere ca importanța Mării Negre să fie inclusă în declarația finală
Spynews
Un manelist celebru a murit! Colegii de breaslă i-au adus un ultim omagiu
Fanatik.ro
Fratele lui Istvan Kovacs, cadou de la UEFA! Prima delegarea internaţională a sezonului
Capital.ro
Veste tristă în lumea filmului. S-a stins unul dintre cele mai cunoscute nume ale cinematografiei. Sam Neill învinsese cancerul cu doar câteva luni înainte
Playtech.ro
Coperto, kuver sau couvert, taxa care îi surprinde pe români în vacanță. Ce este și de ce apare mereu pe bonul primit la restaurante
Adevarul
Ziua în care armata română a salvat Rusia de la dezastru: Momentul critic în care oamenii țarului au înghițit în sec și au cerut ajutor
wowbiz.ro
A fost făcută publică cauza morții lui Gabi Mureșan! Cum au reușit pompierii să găsească trupul regretatului fotbalist
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un bărbat și-a pierdut viața după ce autoturismul pe care îl conducea a fost acroșat de un tren, în județul Suceava
iamsport.ro
Un milionar român, noul acționar al unei echipe importante din SuperLiga: ”E foarte potent financiar”
MediaFlux
Pensia lui Băsescu, tăiată de Guvern. Ce bani mai primește fostul președinte. „Și mie mi-au tăiat pensia”
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?