O profesoară şi-a pus elevii indisciplinaţi să poarte gulere pentru câini

O profesoară din Statele Unite a găsit un mod cel puţin ciudat de a-şi pedepsi elevii. Femeia i-a obligat pe copiii indisciplinaţi să poarte un guler de protecţie pentru câini.
Romania TV
11 mai 2012, 06:14
O profesoară şi-a pus elevii indisciplinaţi să poarte gulere pentru câini

Gestul său a stârnit revolta părinţilor şi a conducerii şcolii, care vrea să o concedieze. Se pare că profesoara s-a inspirat dintr-un film animat. Gulerul de protecţie a fost botezat…conul ruşinii şi a devenit o practică frecventă în clasă. Gestul său a scandalizat însă mai mulţi părinţi.

„Am fost dezgustată, foarte dezgustată. Sunt oameni, nu animale!”, a spus mama unuia dintre elevi, citată de Huffington Post.  Câţiva elevi au sărit însă în apărarea profesoarei. Ei spun că totul a fost… doar o glumă.

„A făcut totul ca o glumă! A spus că o să ne pedeapscă dacă face acest lucru”, a părat-o unul dintre elevi. Conducerea liceului nu a gustat însă gluma. Astfel că profesoara riscă acum să îşi piardă locul de muncă.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
U Cluj i-a găsit deja înlocuitor lui Jovo Lukic. Are 4 goluri în SuperLiga în 2026. Exclusiv
Capital.ro
Regula care schimbă tot pentru cei care locuiesc la bloc. Ce poate face Asociația de Proprietari: Nu există obligație din punct de vedere legal
Playtech.ro
Falimentul firmei poate obliga salariatul să dea banii înapoi? Situația zilelor libere plătite în avans
Adevarul
Băsescu apără decizia lui Nicușor Dan de a-l desemna pe Veștea premier, dar îi reproșează o greșeală. Ce îi transmite lui Bolojan
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
Despărțire la CFR Cluj după o discuție cu Dan Petrescu: ”Ne-am strâns mâna și ne-am văzut fiecare de drum”
MediaFlux
Bani și teren gratuit pentru tineri. Comisia Europeană va prezenta soluțiile de sprijin pe 18 și 19 iunie
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți