Angajata unui Mega Image din Ploieşti a căzut în casa liftului

O femeie, în vârstă de 47 de ani, angajata unui supermarket Mega Image din Ploieşti, a căzut în gol în casa liftului, de la o înălţime de trei metri.
Filip Stan
16 mai 2016, 08:21
Angajata unui Mega Image din Ploieşti a căzut în casa liftului

La fața locului s-au deplasat echipaje ale Poliției și ale Serviciului de Ambulanță Prahova.

Potrivit primelor informaţii, femeia a chemat liftul de la subsol la parter și ar fi încercat să pătrundă cu spatele în lift, în momentul în care ușile s-au deschis, fără să se asigure dacă corpul liftului a urcat.

Femeia a căzut în gol de la o înălțime de trei metri. Aceasta a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Ploiești.

În cazul accidentului de muncă a fost demarată o anchetă.

Potrivit unui comunicat Mega Image, femeia se află în afara oricărui pericol. „Medicul chirurg ne-a comunicat că starea acesteia este bună şi că nu suferă de nicio leziune. Pacienta va rămâne sub supraveghere medicală pentru următoarele 24 de ore pentru a se respecta procedura medicală uzuală.

Dorim să menționăm că liftul în care a avut loc accidentul nu este unul destinat clienţilor, ci este unul folosit intern pentru transportul de marfă. De asemenea, este important de precizat faptul că liftul este perfect tehnic funcțional. În urma acestui caz, am luat toate măsurile necesre pentru a preveni și mai bine astfel de accidente”, se precizează în comunicat.

DailyBusiness
Sorin Grindeanu: „PNL dă premierul până în 2027. Noi ne ținem de protocol”
Spynews
Gina Chirilă, adevărul dureros despre divorțul de Bogdan Vlădău! Prin ce durere a trecut: "Spartă în bucăți..."
Fanatik.ro
Ce riscă românii care nu vor să renunțe la lemnele de foc. Legea care poate schimba felul în care ne vom încălzi
Capital.ro
UE schimbă legea rutieră în România. Valabilitate diferită la permisul auto. Unii șoferi îl vor schimba la câte 5 ani, alții la 15 ani
Playtech.ro
Cât primește un medic de gardă pe lună în 2025: exemple pentru rezidenți, specialiști și primari
Adevarul
„Ruşii îşi omoară propriii soldaţi”. Cum acționează călăii din armata lui Putin
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! Sedativul pe care Ștefania Szabo și l-ar fi injectat înainte să moară ar fi cel care i-a adus sfârșitul și lui Michael Jackson. Ies la iveală NOI detalii absolut ȘOCANTE: „Într-o lună câte 32 de...”
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
Colegii doctoriței care și-a pierdut viața în camera de gardă fac mărturii sfâșietoare: „Plângea și o simțeam că nu mai poate, a spus că vrea să își dea demisia”
iamsport.ro
Mori de râs! Șumudică e influencer! Vezi cum endorsează un restaurant
MediaFlux
Cresc facturile la încălzire. Cât vor plăti românii de la bloc în noiembrie
stirilekanald.ro
Șocant ce au găsit polițiștii lângă trupul neînsuflețit al doctoriței Ștefania Szabo
substantial.ro
Confidențialitate și profesionalism în activitatea unui detectiv Timișoara