Angajări pe salarii de la 1.400 euro net lunar în Germania pentru românii care au o calificare. Cazarea, gratuită

RomaniaTV.net vă prezintă oferta de muncă disponibilă în Germania pentru românii care au o calificare, plătită cu salarii nete de la 1.400 euro lunar şi pentru care cazarea e asigurată gratuit de angajatori.
Romania TV
25 iul. 2016, 07:04
Angajări pe salarii de la 1.400 euro net lunar în Germania pentru românii care au o calificare. Cazarea, gratuită

Oferta de muncă disponibilă pentru români în Germania

O firmă de plasare de forţă de muncă recrutează 20 de români dispuşi să lucreze ca lăcătuşi în Germania.
Candidatul potrivit pentru acest post are cunoştinţe la nivel conversaţional de germană şi experienţă în domeniu.

Candidaţii sunt ofertaţi cu: salarii nete de 2.000 de euro lunar, contract de muncă legal în Germania, cazarea e asigurată de angajator şi plătită de candidaţii selectaţi, concediu de 24 de zile pe an, orele suplimentare sunt plătite cu 25% peste tariful orar normal, asigurare medicală, drept la pensie după cinci ani de muncă în Germania, alocaţie ”Kindergeld” de 184 euro lunar pentru fiecare copil sau student al candidatului, loc de muncă stabil şi sigur la angajator serios şi verificat.
Firma de plasare nu percepe comisioane şi nici taxe de mediere.

Amănunte găsiţi în anunţul de recrutare pe care îl puteţi accesa la acest link.

Firma de plasare mai recrutează şi 20 de tâmplari dispuşi să lucreze în Germania.
Angajatorii din Germania caută români care au cunoştinţe la nivel conversaţional de germană şi experienţă în domeniu.
Angajatorii oferă salarii nete lunare de 1.600 euro şi le asigură gratuit cazarea candidaţilor selectaţi.

Celelalte beneficii enumerate mai sus sunt valabile şi pentru aceste locuri de muncă.

Detalii găsiţi în anunţul de recrutare care poate fi accesat la acest link.

Firma de plasare caută şi 20 de români care vor să lucreze ca montatori mobilă în Germania.
Salariile oferite pentru acest post pornesc de la 1.400 euro net iar angajatorul oferă gratuit cazarea candidaţilor selectaţi să muncească în Germania.

Informaţii suplimentare despre acest post găsiţi în acest link.

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Ce diferență de vârstă este între Vanessa și Bogdan de la Ploiești. Detaliul pe care mulți l-au ignorat până acum
Fanatik.ro
Sportivul celebru care a fost acuzat de violență domestică! Fosta iubită a publicat imagini cu vânătăile și rănile suferite
Capital.ro
Reguli la bloc pentru proprietarii apartamentelor nelocuite. Obligații chiar și cu zero persoane declarate la întreținere
Playtech.ro
Impozitul auto în 2026: Noua formulă de calcul aduce creșteri masive, iar mașinile hibride pierd avantajele fiscale
Adevarul
Impozit cât două salarii medii pentru un apartament minuscul. Explicațiile unui specialist
wowbiz.ro
Imagini care frâng inima, la peste 7 luni de la moartea Teodorei Marcu. Cum apare fiica ei în primul story postat de Alex după tragedie
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Două femei au fost lovite de mașină, în timp ce mergeau pe marginea șoselei, în Dolj! Una dintre ele și-a pierdut viața
iamsport.ro
Finanțatorul din SuperLigă îl atacă pe primar: ”E strigător la cer! Trebuie un semnal de alarmă ca să facă el ceva, sunt probleme foarte mari, e vorba de respect”
MediaFlux
Ne luăm adio de la cele 4 anotimpuri? Anunțul care răstoarnă tot ce știam
stirilekanald.ro
El este polițistul care l-a ucis pe Sergiu, moldoveanul găsit pe un câmp din Italia. Ucigașul l-a privit în ochi și l-a împușcat în cap, după care a fugit din țară
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend