CNA a primit 45 de reclamaţii pentru emisiunea lui Mihai Gâdea cu Olivia Steer

Consiliul Naţional al Audiovizualului a primit 45 de reclamaţii, iar numărul e în creştere, din cauza declaraţiilor Oliviei Steer din emisiunea "Sinteza Zilei" de la Antena 3, în care a fost abordat subiectul vaccinării.
Filip Stan
22 sept. 2016, 18:25
CNA a primit 45 de reclamaţii pentru emisiunea lui Mihai Gâdea cu Olivia Steer

Olivia Steer a militat împotriva vaccinării copiilor şi în emisiunea „Sinteza Zilei” din 21 septembrie, realizată de Mihai Gâdea la Antena 3. 

Potrivit CNA, majoritatea sesizărilor primite au reclamat lipsa unui punct de vedere medical, o opinie avizată, referitor la subiectul vaccinării. De asemenea, există reclamaţii în care se susţine că moderatorul Mihai Gâdea ar fi trebuit să solicite invitatei dovezi (ştiinţifice) care să certifice afirmaţiile susţinute de aceasta.

Raportul de monitorizare va fi discutat într-una dintre şedinţele viitoare.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Niponii l-au distrus pe Istvan Kovacs, deși Japonia a câștigat cu 4-0: „Ce rușine de arbitru! Concediați-l!”
Bulgaria, la un pas de blocaj în UE: numele patriarhului Kirill aprinde o dispută neașteptată
Playtech.ro
Problema de matematică de clasa a III-a pe care puțini internauți o rezolvă. „Câți bani îi mai rămân Mariei după toate cumpărăturile?”
Adevarul
Ce s-ar întâmpla dacă Putin nu ar mai conduce Rusia. Răspunsul unui politolog de la Princeton: „Întregul cerc din jurul lui este format din ultranaționaliști”
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiețel de trei ani, înecat în piscina familiei. Deși purta vestă, nu a mai putut fi salvat: „L-am pierdut mult prea devreme”
iamsport.ro
Hagi confirmă ”absența importantă” a României de la CM 1994: ”Aveam nevoie de unul ca el. Am fi fost mai puternici”
MediaFlux
Încep recrutările la SRI. Salariile pornesc de la 7.500 lei. Ce posturi sunt disponibile
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?