Noaptea accidentelor în Capitală. Un cerşetor a fost călcat de o maşină de teren VIDEO

Un cerşetor a fost călcat la semafor, luni noaptea, de o maşină de teren. În acelaşi timp, în zona spitalului Obregia, şoferul unui bolid a pierdut controlul volanului, s-a rostogolit de mai multe ori cu maşina şi a intrat într-un copac.
Romania TV
12 iun. 2012, 05:12
Noaptea accidentelor în Capitală. Un cerşetor a fost călcat de o maşină de teren VIDEO

Şoferul unei maşini de teren aştepta la semafor la intersecţia străzii Lizeanu cu Bulevardul Ştefan cel Mare. Nu a observat un cerşetor care stătea pe carosabil şi a trecut cu maşina peste el, informează România TV.

„Am stat pe roşu aici, am stat 10-15-20 de secunde, s-a făcut verde, am plecat. În zona asta am văzut că am trecut ceva, nevăzand nimic m-a luat prin surprindere mi-a luat o secundă să opresc maşina. Prima oara am crezut că am lovit un căine, un caţel”, a spus şoferitul implicat în accident.

După ce a fost luat sub roţile maşinii, cerşetorul a fost transportat cu răni la picior şi la cap la spitalul Floreasca.

„Din primele cercetări s-a sesizat că un autoturism Grand Cherochee a surprins şi accidentat o persoană care avea amputat un picior şi se afla pe partea carosabilă. Conducatorul autoturismului a fost testat alcoolscopic rezultatul fiind zero”, a declarat Cândea Liviu, poliţist Brigada Rutieră.

Nici în Zona Spitalului Obregia lucrurile nu au fost mai liniştite. Şoferul unei maşini cu mulţi cai putere a pierdut controlul volanului din cauza vitezei şi a lovit un copac. Înainte de impact, automobilul a lovit un gard şi s-a rostogolit de trei ori, potrivit martorilor. Şoferul a scăpat nevătămat.

„Deci eu stăteam aici pe garduţ cu câinele şi am auzit o frână foarte puternică. În momentul ăla m-am uitat şi am văzut cum se rostogoleşte şi am fugit spre scara blocului. Şi am simtit pomul pe picioarele mele”, a declarat un martor.

Tulburat, tânărul a ieşit singur din maşină, după care a mers la spital pentru un control.

DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
Este oficial! Când începe Insula Iubirii - Reuniuni la Antena 1
Fanatik.ro
Mandatul de executare al lui Mario Iorgulescu a fost anulat! Mai face închisoare fiul președintelui LPF? „Nu avem ce să facem”
Capital.ro
Facturile la energie se schimbă. ANRE introduce alerte la 80% din consum și cont online gratuit pentru toți clienții
Playtech.ro
Cât costă să îți recuperezi mașina ridicată în București. Tarife unice pentru toate cele șase sectoare
Adevarul
Țara care dă bani proprietarilor de mașini diesel în loc să le interzică. Combustibilul care înlocuiește motorina clasică
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Peste 1.300 de decese au avut loc în Europa, din cauza caniculei, dintre care 1.000 în Franța. Avertismentul făcut de OMS
iamsport.ro
Renovatio, ultimatum pentru Andrei Nicolescu! De ce depinde soarta președintelui lui Dinamo
MediaFlux
Tribunalul București a demontat, pas cu pas, planul Primăriei S1 de a executa Romprest. Motivarea hotărârii instanței: Abuz de drept cu privire la cererile de intervenție în cascadă
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?