Cea mai mare gafă a lui Casillas la naţionala Spaniei VIDEO

Iker Casillas s-a făcut de râs în poarta Spaniei, în amicalul cu modesta Costa Rica.

16 nov. 2011, 07:32

După înfrângerea din amicalul cu Anglia, Spania a fost la un pas de un rezultat ruşinos contra modestei Costa Rica. „Remarcatul” partidei a fost Iker Casillas care a gafat incredibil la primul gol primit de iberici.

Spaniolii au avut o primă repriză dezastruoasă, la finalul căreia tabela arăta un incredibil 2-0 pentru Costa Rica. Brenes a deschis scorul după o gafă uluitoare a portarului Casillas, iar Campbell a mărit avantajul cu trei minute înainte de pauză.
David Silva (83′) şi Villa (90’+3) au înscris golurile care au salvat onoarea echipei lui Vicente del Bosque, meciul terminându-se la egalitate, scor 2-2.