Sumă record pentru concertul din România al lui Michel Telo. Vezi cât a cerut să cânte la Mamaia

Pe 19 august, hitul "Ai Se Eu Te Pego" va răsuna la Castel Mamaia. Artistul brazilian a fost convins să cânte la Mamaia, după lungi negocieri cu reprezentanţii săi. Pe lângă suma de un sfert de milion de euro, care se estimează că va fi cheltuită în total, organizatorii au fost de acord cu mai multe cerinţe speciale ale lui Telo legate de scenă, lumini, ecrane şi alte amănunte tehnice.
Romania TV
14 iun. 2012, 11:08
Sumă record pentru concertul din România al lui Michel Telo. Vezi cât a cerut să cânte la Mamaia

Concertul lui Michel Telo se anunţă unul dintre cele mai tari concerte ale acestei veri. Surse apropiate clubului sustin ca suma totala care va fi cheltuita pentru acest eveniment se ridica la peste 250.000 de euro, mai mult de jumatate mergand in buzunarul cantaretului brazilian.

Acesta vrea ca totul să fie perfect, iar organizarea impecabilă, astfel că o sumă consistenta va fi investită în scenă, lumini, ecrane cu led şi alte elemente tehnice, scrie cancan.ro.

Aflat în primul său turneu în Europa, Telo va susţine 18 concerte în 21 de zile, aproape câte un concert pe zi. Excepţia o face ţara noastră unde va rămâne două zile, fiind singura de pe lista turneului unde rămâne după concert.