Mihai Bălaşa şi Francois Affolter au semnat cu STEAUA. Ambii sunt FUNDAŞI

Mihai Bălașa (22 de ani) și François Affolter (26) au semnat cu Steaua Informația a fost confirmată de Gigi Becali.
Romania TV
24 ian. 2017, 16:43
Mihai Bălaşa şi Francois Affolter au semnat cu STEAUA. Ambii sunt FUNDAŞI

„Da, este adevărat. Bălașa a semnat și cred că deja a semnat și elvețianul. Merg în cantonament”, a declarat Gigi Becali.

Pentru transferul fundașului de la AS Roma, Steaua a plătit 500.000 de euro celor de la AS Roma, dar italienii au păstrat și-o clauză de 15% dintr-un eventual viitor transfer. Bălașa va câștiga 10.000 de euro pe lună.

François Affolter măsoară 1.86 și a crescut la Biel, dar la 15 ani a ajuns în academia celor de la Young Boys Berna. În 2012 a fost împrumutat de Werder Bremen, unde nu s-a impus și s-a întors la Young Boys, unde a mai jucat doi ani. În ianuarie 2014 a fost cumpărat pentru 500.000 de euro de FC Lucerna, unde în acest sezon a jucat 14 meciuri, adunând 1100 de minute. Affolter are 5 meciuri în naționala Elveției și două pentru naționala Olimpică. A jucat pentru toate grupele de juniori ale elvețienilor.