Accident la metroul din Londra. Oamenii au intrat în panică. Mai multe persoane au fost rănite

Mai multe persoane au fost rănite în urma unui incident, la metroul din Londra, în staţia East London. Incidentul a provocat"teroare şi panică", potrivit primelor informaţii despre acest incident.
Sânziana Stancu
08 feb. 2017, 08:39
Accident la metroul din Londra. Oamenii au intrat în panică. Mai multe persoane au fost rănite

Incidentul de la metrou, dintr-o staţie din estul Londrei, a semănat panică. Un bărbat, martor la eveniment, a vorbit despre „terorare şi panică”.

În urma incidentului, mai multe persoane au fost rănite. Nu se ştie deocamdată numărul răniţilor şi nici starea în care se află aceştia.

Nu se ştie nici ceea ce s-a întâmplat, ce a provocat incidentul la bordul trenului. Un martor la eveniment a relatat că oamenii au fost forţaţi să sară pe şinele metroului.

Citeşte şi PANICĂ la metrou, la Londra. Evacuare de urgenţă din cauza unui pachet suspect

Poliţia şi echipele de salvare au ajuns la faţa locului, pentru a acorda securitate şi primul ajutor. Staţia de metrou a fost închisă şi pusă în stare de urgenţă. Circulaţia la metrou, în ambele sensuri, a fost oprită.

Poliţia Transporturilor a declarat că se află la Dalston Kingsland şi s-a alăturat pompierilor, după ce a fost  fost emisă o alertă de incendiu. „Acest incident nu este un incident suspect”, a informat Poliţia Transporturilor Britanice, precizând că nu este vorba despre un act terorist, ci, mai degrabă, un scurt-circuit la bordul trenului.

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Kevin Ciubotaru, transfer spectaculos la FCSB?! Internaţionalul român, pe lista lui Gigi Becali. Exclusiv
Capital.ro
Călin Georgescu a luat decizia. Anunț despre alegerile pentru Primăria Capitalei din 7 decembrie
Playtech.ro
Autostrada care îți încarcă mașina electrică din mers. Cum funcționează „minunea” wireless, cât de eficientă este, de fapt
Adevarul
Când crește valoarea tichetelor de masă în România și cine beneficiază de majorare
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! Accident CUMPLIT! Un autocar cu 50 de pasageri s-a răsturnat într-o prăpastie. Toți erau studenți
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Clubul din SuperLiga vizat de investiția lui Rinat Ahmetov rupe tăcerea! Ucraineanul are o avere de aproape 8 miliarde de euro
MediaFlux
Cine este Octav Stroici, românul mort în urma prăbușirii turnului din Roma. Bărbatul era din Suceava și mai avea un an până la pensie. Ultimele sale cuvinte
stirilekanald.ro
Tensiuni la granița României cu Ucraina! Avioane F-16 și Eurofighter, ridicate de urgență
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai