Turişti accidentaţi pe pârtie, salvaţi de jandarmi

Doi turişti de 20 de ani au trecut prin clipe de coşmar după ce s-au accidentat pe pârtia de schi de la Stâna de Vale. Au avut nevoie de ajutorul jandarmilor după ce au căzut şi au rămas imobilizaţi
Romania TV
14 feb. 2017, 11:28
Turişti accidentaţi pe pârtie, salvaţi de jandarmi

În 14 februarie, în jurul orei 00:00, jandarmii montani au fost solicitați să intervină pentru a ajuta două persoane care s-au accidentat pe pârtie.

„Jandarmii s-au deplasat la fața locului, cu autovehiculul din dotare și au oferit celor două persoane sprijin până la sosirea ambulanței. Este vorba despre o persoană de sex feminin, T.A., în vârstă de 20 de ani, care acuza dureri puternice în zona lombară în urma unei căzături. Cea de-a doua persoană, de sex masculin, V.D., în vârstă de 20 de ani, acuza dureri la mână și în zona lombară după o căzătură cu schiurile”, au anunţat reprezentanții Jandarmeriei.

La fața locului au sosit un echipaj al Ambulanței și un echipaj SMURD. Victimele au fost preluate de echipajele medicale și transportate la Spitalul „Episcop Nicolae Popoviciu” din Beiuș.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
De ce a eșuat, de fapt, Gică Hagi în primul mandat pe banca echipei naționale. Cum s-a produs ruptura de Mircea Sandu
Capital.ro
Pensii mai mari în România. Anunțul BNR pentru pensionari: A crescut pensia, dar n-au mai rămas bani
Playtech.ro
Meseria bănoasă pentru care nu ai nevoie de studii. Cursul costă până în 900 de lei, dar poți câștiga chiar și 10.000 de lei pe lună
Adevarul
Fostul șef al diplomației ungare, Peter Szijjártó, a dispărut total din spaţiul public după înfrângerea lui Viktor Orban
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Edi Iordănescu a izbucnit la adresa FRF după ce a apărut pe lista pentru postul de selecționer: ”Fraier nu o să fiu niciodată!”
MediaFlux
Când pică Paștele catolic și ortodox în aceeași zi. Lista sărbătorilor până în 2030
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj