ACCIDENT în Ungaria. Cine este românul care şi-a pierdut viaţa

Un accident cumplit s-a produs în apropiere de Vama Nădlac. Un român a murit şi şase au fost răniţi după ce un autocar s-a izbit de un TIR şi de alte maşini. În total, cinci oameni şi-au pierdut viaţa, iar 15 au fost răniţi. Iată cine este românul care a murit în teribilul accident.
Iulian Tudor
17 feb. 2017, 07:40
ACCIDENT în Ungaria. Cine este românul care şi-a pierdut viaţa

Românul care a decedat în tragedia rutieră avută loc la granița dintre Ungaria și România este un bărbat de 40 de ani din Sibiu. Acesta conducea microbuzul alb lovit de autobuz și se întorcea dintr-o cursă din Germania.

VEZI şi Autocar românesc, implicat într-un carambol în Ungaria. Bilanţ OFICIAL: 5 morţi, între care un român. PRIMELE IMAGINI

Puiu Mihail Dan, care era angajat ca șofer la o firmă din Sibiu, era căsătorit și avea doi copii.

Accidentul s-a petrecut după ce un TIR cu numere de România a ieșit de pe banda de refugiu, fără să se asigure. Un microbuz, înmatriculat tot în România, a lovit în plin autotrenul, iar acesta la rândul său a fost izbit de un alt microbuz, cu numere de Bulgaria.

În urma accidentului, un român a murit şi şase au fost răniţi după ce un autocar s-a izbit de un TIR şi de alte maşini. În total, cinci oameni şi-au pierdut viaţa, iar 15 au fost răniţi.

Citeşte şi ACCIDENT în Ungaria. MĂRTURIILE supravieţuitorilor din autocarul morţii: Un dezastru, ţipete, oameni răniţi, decedaţi VIDEO

DailyBusiness
Bolojan promite sprijin pentru peste 400 de persoane afectate de explozia din Rahova: 45 de locuințe sunt asigurate
Spynews
Explozia de la blocul de pe Calea Rahovei ar fi fost provocată de o acumulare de gaze. Cineva ar fi dat drumul la alimentare la o zi după ce a fost oprită
Fanatik.ro
”Fenta” cu repriza a doua! Andrei Vochin explică de ce succesul de la FC Botoșani nu e un miracol
Capital.ro
Doliu în lumea muzicii. A murit un mare pianist de jazz: O pierdere imensă
Playtech.ro
Cel mai ciudat indicator rutier. Este extrem de important în trafic
Adevarul
O călugăriță a renunțat la viața din mănăstire pentru a preda yoga în bikini: „Am fost învățată că senzualitatea era un păcat”
wowbiz.ro
Durere fără margini la Curtea de Argeș. Femeia ucisă pe trecerea de pietoni din Berceni a fost înmormântată. Imaginile cu băiatul cel mare sunt sfâșietoare: „O aștepta să vină la școală…”
Economica.net
Ce se va întâmpla cu preţurile - Anunţ pentru toţi românii
Prosport.ro
FOTO. Tânără de 19 ani l-a refuzat pe milionarul de 48 de ani
kanald.ro
INCENDIU în sectorul 6 din București! S-a emis RO-ALERT
Cancan.ro
Anunțul medicilor despre Flavia Groșan. Din păcate, veștile sunt triste
iamsport.ro
Ion Țiriac l-a văzut pe David Popovici când era copil și a rămas marcat de ceea ce a urmat: 'L-am cunoscut din întâmplare'
MediaFlux
Zona extrem de sensibilă unde un conflict NATO-Rusia poate izbucni oricând
stirilekanald.ro
„Probabil, cu această ocazie, se vor face controale masive”. Ipoteze în cazul exploziei de pe Calea Rahovei
substantial.ro
Când sunt Moșii de toamnă în 2025