Borbely: UDMR se va pronunţa asupra documentului de suspendare după ce îl analizează

Deputatul UDMR Laszlo Borbely a declarat, miercuri, că Uniunea se va pronunţa asupra documentului de suspendare din funcţie a preşedintelui Traian Băsescu după ce îl va analiza.
Romania TV
04 iul. 2012, 11:03
Borbely: UDMR se va pronunţa asupra documentului de suspendare după ce îl analizează

Borbely a făcut această declaraţie la ieşirea din întâlnirea cu liderii USL care elaborează cererea de suspendare a şefului statului.

„Nu am văzut acest document. Noi acum vrem să vedem documentul. Îl analizăm, ca orice grup parlamentar, responsabil şi vom avea evident punctul nostru de vedere”, a spus Laszlo Borbely.

El a precizat că a discutat cu liderii USL probleme tehnice care vizează programul Parlamentului pentru zilele următoare.

Borbely a precizat că documentul de suspendare trebuie să argumenteze suspendarea preşedintelui.

El a spus că nu avansează o poziţie a UDMR vizavi de acest document, întrucât liderii Uniunii nu l-au văzut.

USL a depus miercuri cererea de suspendare a preşedintelui Traian Băsescu. Potrivit România TV, joi va fi citită în Parlament cererea de suspendare a preşedintelui Traian Băsescu, iar vineri se va da votul asupra cererii.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Drama neștiută a Anei Maria Barnoschi: „Am făcut undeva la 12-15 înțepături”
Fanatik.ro
Dan Șucu a rupt tăcerea despre momentul în care l-a vrut pe Cristi Chivu antrenor la Rapid. Tehnicianul ar fi fost șocat
Capital.ro
Se schimbă regulile la locul de muncă. Guvernul a aprobat legea. Se aplică amendă de până la 7.000 de lei angajatorilor
Playtech.ro
Cine este şi ce AVERE are Raluca Moroșanu, judecătorul care a făcut declaraţii neaşteptate la Curtea de Apel Bucureşti
Adevarul
Obiectul misterios descoperit în colonul unui pacient. Medic chirurg: „M-a înțepat în deget, m-a făcut să îngheț”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
România s-a cutremurat din nou! Ce magnitudine a avut seismul și în ce zonă a fost localizat
iamsport.ro
Unul dintre cei mai bogați afaceriști din Ungaria, investiție majoră în România! Proiectul gândit în apropiere de ansamblul rezidențial dezvoltat de Gigi Becali
MediaFlux
Lege pentru toți românii care au rate la bancă!
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu