Mihaela Rădulescu, audiată într-un dosar cu înalţi demnitari

Mihaela Rădulescu a fost audiată la Parchetul General într-un dosar cu înalţi demnitari. Vedeta de televiziune a fost audiată în legătură cu dosarul "Grupul de la Monaco", din care fac parte mai mulţi oameni de afaceri printre care şi fostul ei soţ, Elan Schwartzenberg, informează România TV. Vedeta a fost surprinsă de jurnaliştii România TV ieşind de la audieri.
Romania TV
09 iul. 2012, 18:05
Mihaela Rădulescu, audiată într-un dosar cu înalţi demnitari

Mihaela Rădulescu a mers la audieri cu maşina fostului său soţ, Elan Schwarzenberg. Audierea Mihaelei Rădulescu a durat câteva zeci de minute.

Mihaela Rădulescu declara în trecut că se teme de puterea fostul ei soţ şi de relaţiile acestuia.
„Mă aflu în situatia disperată de a fi ameninţată în nenumărate moduri. Mi-e frică de puterea fostului meu soţ, aşa încât, lăsând de o parte orice orgoliu, cer ajutorul opiniei publice, al organelor abilitate, să se autosesizeze, inclusiv Autoritatea pentru Protecţia Copilului. Milionarul plăteşte cu bani mulţi pe oricine pentru că a câştigat în România câteva procese în care era inculpat, numai prin abilităţi deosebite în a încălca legile României”, scria Mihaela Rădulescu.

Mihaela Rădulescu a declarat în exclusivitate pentru România TV că a fost audiată în cazul dispariţiei lui Codruţ Marta, deoarece ea şi fostul şef de cabinet al lui Sorin Blejnar se cunoşteau.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Atenție Craiova, adversarul din Liga Campionilor a marcat de 8 ori în ultimul meci
Capital.ro
Nici nu s-a terminat anul școlar, dar un nou trend prinde contur: ce se întâmplă cu cumpărăturile pentru școală
Playtech.ro
Planta de interior super rezistentă care absoarbe căldura și răcorește aerul din casa vara. Mulţi spanioli şi italieni o au
Adevarul
Naționala de fotbal a României la Mondialul jucat sub semnul fascismului. Dramatism și ghinion pentru ticolori în Italia 1934
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Claude Guillemot, cofondator Ubisoft, și-a pierdut viața în urma prăbușirii unui avion de mici dimensiuni, în Franța
iamsport.ro
Hagi confirmă ”absența importantă” a României de la CM 1994: ”Aveam nevoie de unul ca el. Am fi fost mai puternici”
MediaFlux
Calcule pentru românii care vor să cumpere vechime în muncă pentru pensie, în 2026. Cât va costa după majorarea salariului minim
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?