Circa 80 de gospodării au fost inundate în comuna Glimboca, din Caraş-Severin

Circa 80 de gospodării au fost inundate, marți seara, din cauza scurgerilor de pe versanți, în comuna Glimboca.
Iulian Tudor
23 mai 2017, 20:47
Circa 80 de gospodării au fost inundate în comuna Glimboca, din Caraş-Severin

„Am fost anunțați că în comuna Glimboca sunt inundate 80 de gospodării, din cauza scurgerilor de pe versanți. La fața locului acționează forțe ale Detașamentului Caransebeș, cu două autospeciale și patru motopompe”, a declarat Elena Tarla, purtător de cuvânt al ISU Semenic al județului Caraș-Severin.

În zonă s-a deplasat și prefectul județului Caraș-Severin, Florența Albu.

Județul Caraș-Severin se află marți seara sub avertizare de cod portocaliu de ploi.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Cine este fotbalistul de la Cupa Mondială mai ieftin decât o mașină! Prezența lui în lot e o nebuloasă totală
Capital.ro
O decizie a Ryanair privind locurile din avion este anchetată: taxa care a stârnit controverse
Playtech.ro
Cât costă un plin după ultima ieftinire a carburanților. Prețurile din București, Cluj, Iași și Constanța
Adevarul
„Situația din Crimeea ajunge și la noi”. Mesaje de panică privind lipsa de combustibil puse de ruși pe internet
wowbiz.ro
Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O mașină a fost cuprinsă de foc în parcarea unui bloc din Iași. Pompierii intervin de urgență
iamsport.ro
Un fost antrenor din SuperLiga, bătut în vestiar după ce i-a făcut avansuri unui jucător: 'Mi-a zis că este adevărat'
MediaFlux
ANRE, anunțul momentului. Sunt vizați toți românii care plătesc facturi
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți