Spionii israelinei din dosarul Black Cube veniseră în România să investigheze afacerile tatălui lui Kovesi, dar şi ale fostului soţ

Ion Cristoiu a prezentat la România TV informaţii cu privire la ancheta pe care o făceau detectivii israelieni în România. Jurnalistul susţine că aceştia au venit să investigheze afacerile familiei Kovesi, adică ale tatălui şefei DNA, dar şi ale fostului soţ. 
Romania TV
17 iul. 2017, 07:21
Spionii israelinei din dosarul Black Cube veniseră în România să investigheze afacerile tatălui lui Kovesi, dar şi ale fostului soţ

„Black Cube este o firma de detectivi particulari si ea venise in romania nu sa obtina informatii in legatura cu viata ei ci si cu chestiuni de coruptie. Printre alte teme pe care ei le urmareau se refereau la afacerile fostului sot cu RDS…desi dosarul arata ca initial erau suspecti si sefii de la Black Cube au ramas cei doi amarati. E clar ca a fost un targ…este genul de dosar care asa moare„, a declarat Ion Cristoiu. 

Dosarul Black Cube priveşte şi afacerile ilegale în care este implicat şi fostul soţ al şefei DNA:

„Dosarul Black Cube inseamna ca aia stiau ca e o vulnerabilitate a sefei DNA afacerile sotului. Eu nu am vazut nicio tema gen viata personala, nici macar abuzurile”, a mai spus Cristoiu.

Mai mult, se pare că israelienii ar fi cercetat şi o informaţie potrivit căreia tatăl ei a plătit 200 de mii de euro pentru ca Laura Codruţa Kovesi să fie aleasă şefa DNA:

„Este clar ca cercetau si astfel de cazuri. Firma Black Cube nu face ancheta pana nu are anumite indicii. Ei nu au plecat la chestiuni de abuz ci erau chestiuni de coruptie„, a mai declarat jurnalistul. 

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Noua sosie a Denisei Răducu. Babi Minune a înlemnit când a auzit-o cântând
Fanatik.ro
Fostul ministru de Interne a jucat fotbal! Marcator într-un meci de campionat: “Ce surpriză mi-ați făcut!”
Capital.ro
Nu mai trec ITP-ul. Milioane de mașini fabricate după 2019 pot rămâne fără drept de circulație. Nu e vina șoferilor
Playtech.ro
Dacă te înscrii la Uber cu maşină proprie, eşti obligat conduci un anumit număr de ore pe zi? Ce spun cei care fac ride-sharing part-time
Adevarul
Nou val de concedieri voluntare la Dacia. Câți bani primesc angajații care aleg să plece
wowbiz.ro
ULTIMĂ ORĂ! Ce îi amenință, de fapt, viața lui Mircea Lucescu. Apropiații rup tăcerea despre starea antrenorului: „I se injectează…” | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă sanitară! Un nou virus mortal face ravagii în mai multe țări. Ce este Nipah și cum se transmite
iamsport.ro
Este convins că cea mai în formă echipă din SuperLiga nu va câștiga campionatul: ”Nu se bate la titlu!”
MediaFlux
Corina Tarniță, profesoara din România care a apărut în dosarele Epstein, primele declarații: ”Regret profund că l-am cunoscut”
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil