Klaus Iohannis a făcut un drivetest cu noul Ford EcoSport

Preşedintele Klaus Iohannis s-a aflat, joi, alături de premierul Mihai Tudose, la Fabrica Ford din Craiova, unde au participat la lansarea producţiei pentru cel mai nou model al companiei. Cu această ocazie, Klaus Iohannis a făcut un drivetest cu noua maşină Ford EcoSport, despre care a spus că este un autoturism bun, care se va vinde.
Romania TV
12 oct. 2017, 11:25
Klaus Iohannis a făcut un drivetest cu noul Ford EcoSport

”Am dat o tură de circuit cu noua maşină Ford EcoSport, o maşină foarte bună şi pentru această clasă mi s-a părut că are dotări excelente, comportamentul este foarte bun, cred că se va vinde bine”, a declarat Iohannis, citat de Mediafax.

Întrebat dacă şi-ar achiziţiona un autoturism produs la Craiova, după ce fostul preşedinte Traian Băsescu a făcut acest lucru, Iohannis a răspuns: ”O să studiem chestiunea”.

”Pentru mine este aşa o discuţie, vedeţi că mai mult stau în spate, de asta îmi place câteodată să stau şi pe scaunul şoferului. O să studiem chestiunea, interesantă propunerea”, a spus preşedintele.

DailyBusiness
Ramona Olaru, dezvăluiri despre relațiile din trecut. Cum a reușit celebra asistentă TV să evolueze pe plan personal
Spynews
Un celebru fotbalist român a purtat brățară de monitorizare dintr-o eroare! Fosta soție l-a reclamat, dar instanța i-a dat dreptate lui
Bzi.ro
Gina Pistol a pozat goală pe plajă! Imaginile au stârnit reacții aprinse! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Revoluție la ANAF! Cine va fi noul șef al Fiscului Bucureşti! Se schimbă toți directorii de colectare. Exclusiv
Capital.ro
Ce se întâmplă cu afacerile Elenei Udrea după ce a ieșit din închisoare. Magistrații vor lua decizia
Playtech.ro
Cum se calculează viteza medie pe drumurile din România și ce amenzi primești pentru depășirea ei
Adevarul
Top 10 cele mai căutate mașini second hand. Pericolul din spatele ofertelor „bune”
wowbiz.ro
El este Răzvan, băiatul de 13 ani care a murit în fața școlii. Martorii povestesc cum au decurs ultimele clipe din viața sa
Economica.net
Şoseaua de mare viteză care va uni două oraşe din România. O construieşte "faraonul" Umbrărescu
Prosport.ro
FOTO. Imagini în costum de baie cu femeia care a construit un imperiu din nimic
kanald.ro
Mădălin, un băiețel de 11 ani, este de negăsit de două săptămâni! Un mesaj RO-ALERT a fost emis în 5 județe din România
Cancan.ro
ULTIMELE clipe din viața lui Răzvan, băiatul de 13 ani care a murit în fața unei școli din Maramureș. Martorii fac dezvăluiri tulburătoare
iamsport.ro
Iubitul Anamariei Prodan l-a ”înțepat” pe Mutu: ”Putea să fie noul Hagi, dar a ales să fie actualul nimeni”. Cum a reacționat ”Briliantul”
MediaFlux
Cine a fost Willy Pragher, fotoreporterul artist al Bucureștiului interbelic
stirilekanald.ro
(P) Ghidul rebelului energetic: cum să îți reduci factura fără să renunți la Netflix și aer condiționat
substantial.ro
Angajații de la stat vor lucra mai mult în 2026! Zilele libere legale care ar putea fi eliminate de anul viitor