Familia regală a Marii Britanii va avea încă un membru: Al treilea copil al cuplului princiar Kate-William se naşte în aprilie

Prințul William și soția sa Kate au confirmat marți că al treilea copil al lor se va naște în luna aprilie a anului viitor. Cei doi, care au titlurile oficiale de duce și ducesă de Cambridge, au anunțat luna trecută că ducesa Kate este însărcinată și că suferă de grețuri matinale severe.
Filip Stan
18 oct. 2017, 06:47
Familia regală a Marii Britanii va avea încă un membru: Al treilea copil al cuplului princiar Kate-William se naşte în aprilie

Într-o scurtă declarație, Palatul Kensington susține că viitorul copil, care va fi al cincilea în ordinea succesiunii la tronul britanic, urmează să se nască în aprilie.

Luni, Kate și-a făcut cea de a doua apariție publică de când s-a aflat că este însărcinată, participând la un eveniment de caritate din gara londoneză Paddington. Spre deliciul copiilor, ducesa de Cambridge a dansat cu ursul Paddington, personajul principal al filmului cu același nume.

Alături de prințul William și de fratele lui Harry, Kate s-a întâlnit în gara Paddington cu copiii de la organizațiile caritabile pe care le susțin și care se pregăteau de o călătorie cu trenul în mediul rural englezesc, potrivit Agerpres.

Membrii familiei regale s-au întâlnit cu acest prilej cu personajele noului film „Paddington 2”, a doua parte a filmului despre ursulețul iubitor de marmeladă numit după gara din Londra și Kate a dansat pe o platformă instalată cu acest prilej cu un actor îmbrăcat în costumul lui Paddington.

„Se simte mult mai bine”, a spus prințul William, în timp ce un colaborator a declarat că deși sănătatea i s-a ameliorat, ducesa suferă în continuare din cauza efectelor grețurilor matinale.

DailyBusiness
PNL a decis să îl susțină pe Nicușor Dan în turul doi al alegerilor prezidențiale
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Câți ani are Ilinca, soția lui George Simion: Nimeni nu se aștepta la asta!
Fanatik.ro
Locul din România unde poți schia chiar și vara. Ideea a fost „furată” din Danemarca
Capital.ro
FUGE George Simion? Cutremur total în România fix după alegeri: Este nevoit...
Playtech.ro
Ce înseamnă pentru români faptul că EURO a trecut de 5 lei? Eşti afectat mai mult decât ai crede
DailyBusiness
Marcel Ciolacu: „Am ales ordinea și nu haosul. România trebuie să aibă un președinte care are deja o majoritate parlamentară”
Adevarul
Când și cum a fost racolată jucătoarea de tenis Alexandra Iordache de mafia pariurilor. Fostul său antrenor a dat totul în vileag
wowbiz.ro
BREAKING! Fostul atacant al „Generației de Aur”, internat în stare critică, după ce a suferit un infarct! Va fi operat de urgență
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Panică pe Piețe. Investitorii se retrag, leul este tot mai slab. Ce riscă România
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Ultima oră! Jean Vlădoiu a făcut infarct! În ce stare se află fostul jucător de la Dinamo și Steaua
Cancan.ro
Câștigătorul Asia Express 2025 a băgat divorț! CANCAN.ro are toate detaliile
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Marele actor de care România s-a despărțit în lacrimi. A fost cel mai îndrăgit. Nu poate fi uitat
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Doi români plâng moartea fiului lor. Tânărul de 20 de ani a fost ucis cu sânge rece, pe o stradă din Italia: "De ce l-au omorât pe el? Fiul meu nu se va mai întoarce"
Traian Băsescu critică diaspora. „Ei trăiesc în Occident şi spun: ia, voi care trăiţi acasă, ia treceţi voi către tătucu Putin, îndreptaţi-vă către Putin”
MediaFlux
Donald Trump nu exclude o invazie armată: „Groenlanda trebuie să fie a noastră”
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Legendarul Skype a încetat oficial să funcționeze: cum să salvezi chat-urile și fișierele