Gigi Becali, reacţie incredibilă după eşecul cu Plzen din Liga Europa

Finanţatorul FCSB a declarat că echipa sa a jucat mai mult cu gândul la Astra, dar recunoaşte că FCSB se teme acum de orice echipă după ce s-a întâmplat în ultima etapă, la Iaşi.
Romania TV
23 nov. 2017, 19:58
Gigi Becali, reacţie incredibilă după eşecul cu Plzen din Liga Europa

FCSB a cedat toate cele 3 puncte pe terenul Viktoriei Plzen, scor 0-2. Ambele reușite ale cehilor au venit după pauză, iar Steaua pierde primul loc în grupă dacă nu câştigă acasă cu Lugano, în ultima etapă din grupele Europa League.

Gigi Becali a declarat că nu este supărat din cauza înfrângerii, dar i-a criticat pe Junior Morais, Golofca și Lucian Filip. Singurul jucător remarcat a fost portarul Andrei Vlad, 19 ani.

„Meciul s-a pierdut la Junior Morais. Amândouă golurile au venit pe acea partea. Parcă Morais a uitat fotbalul. Poate că echipa putea mai mult, dar s-a văzut relaxarea, s-a văzut că eram calificați.

Filip parcă era pe altă planetă. Nu îmi dau seama ce se întâmplă cu Morais. A fost depășit ușor și a dat pase greșite. Aveam mare încredere în el. Puteam câștiga meciul, a fost gol din ofsaid și am avut și penalty. La Florinel Coman a fost penalty clar. L-a tras de tricou și i-a luat și piciorul.  Nu am de ce să fiu supărat.Terminăm pe locul 1. Avem 10 puncte. La golaveraj suntem mai buni decât Lugano. Era vorba de bani, dar mai important e meciul cu Astra.

Dacă Junior Morais mai joacă așa, nu putem câștiga meciurile. O să mă duc să vorbesc cu el, să văd dacă are probleme. A jucat de parcă nu s-a antrenat. Vreau să știu dacă în seara asta a fost doar o excepție.

La mijloc, îmi puneam baza în Filip și Ovidiu Popescu. Dar nu știu ce a fost. În prima repriză puteau marca 4-5 goluri. Mi-a plăcut Vlad. L-am remarcat și pe Tănase, care e fotbalist și crește pe zi ce trece. Altceva nu am remarcat.

Ce poți să spui de Alibec? Trebuie să treacă de perioada asta de vacanță, să facă un cantonament și să se pună la punct cu pregătirea fizică. Cred că are probleme fizice. Acum se vede că încearcă, că vrea, dar nu poate. Când a scăpat singur cu portarul, nu a avut forță. E greoi, nu poate. 

Golofca a fost vai de capul lui. Nu mai cred în el. Era parcă de pe altă lume. Prea mic, prea fără forță. N-ai ce să-i faci. Nu sunt supărat, nu am probleme. În ultima etapă trebuie să jucăm tare. E vorba de bani mulți. Trebuie victorie. Nu are rost să discutăm acum de adversari din primăvara europeană.”, a spus Becali la Pro x.

Formaţia FCSB, calificată deja în 16-imile Ligii Europa, a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), de echipa Viktoria Plzen, într-un meci din etapa a cincea, penultima a Grupei G a competiţiei.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Iustin Petrescu și iubita lui se căsătoresc! Primele declarații despre nuntă
Fanatik.ro
Un celebru comentator sportiv și-a dat demisia de la Pro TV! Candidează la șefia Federației. Exclusiv
Capital.ro
Pensia pe card pentru martie a început să intre în conturi. La ce oră primesc banii peste 2,4 milioane de pensionari
Playtech.ro
Cum găsești cel mai apropiat adăpost de protecție civilă din orașul tău. Harta care te ajută imediat
Adevarul
Românii își schimbă planurile de vacanță după tensiunile din Orientul Mijlociu. Destinațiile care câștigă turiști
wowbiz.ro
Unde și când își pot lua fanii rămas-bun de la Mugurel Vrabete. Anunțul făcut de trupa Holograf despre funeralii
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O persoană și-a pierdut viața după ce s-ar fi aruncat în fața metroului în stația Unirii
iamsport.ro
Cristi Săpunaru a intervenit după ce Diana Șucu a șters pe jos cu fostul său coleg de la Rapid
MediaFlux
S-a decis compensarea creșterii prețului la carburant. Cine beneficiază de sprijin de la stat până la finalul anului 2026
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj