Panică în Capitală. Un bărbat a ameninţat pe Facebook că va arunca cel puţin o femeie în faţa metroului

A fost panică în Capitală după ce un bărbat, cunoscut sub numele de "Colonelu Morteni", a făcut afirmaţii grave în timpul unui live pe Facebook.
Romania TV
17 ian. 2018, 14:25
Panică în Capitală. Un bărbat a ameninţat pe Facebook că va arunca cel puţin o femeie în faţa metroului

„Colonelul Morteni” a şocat pe toată lumea după ce a afirmat că nu se va lasa si va arunca cel putin o femeie in fata metroului pana va fi prins.

Postarea a fost redistribuita de sute de ori cu apeluri din partea altor internauti ca individul sa fie prins si sanctionat pentru afirmatiile sale.

„Acest individ ameninta chiar in aceste momente pe un LIVE ca va repeta scena de la metrou, va arunca cel putin o femeie in fata metroului pana il vor prinde autoritatile Distribuiti masiv sa ajutam autoritatile sa il identifice pana nu va fi prea tarziu”, este una dintre postari.

Se pare ca Politia s-a sesizat rapid iar ulterior individul a anuntat pe contul de Facebook ca i s-a intocmit dosar penal pentru amenintare. Bărbatul a spus în apărarea sa că de fapt, totul a fost „la mişto”, luând în derâdere acțiunea autorităților române.

Pe 12 decembrie 2017 o tanara in varsta de 25 de ani a murit dupa ce a fost impinsa in fata trenului de o femeie in varsta de 36 de ani.

Cu cateva ore inaintea comiterii crimei se pare ca suspecta a mai incercat acelasi lucru si in statia de metrou Costin Georgian.

De data aceasta victima a fost o tanara in varsta de 20 de ani.

DailyBusiness
ANAF începe controalele la sânge. PFA-urile și SRL-urile cu cheltuieli „pe firmă”, fără scăpare
Spynews
Gina Chirilă, mesaj emoționant de ziua ei de naștere! Bogdan Vlădău i-a făcut o urare publică: ”Am trecut prin foc”
Bzi.ro
De ce s-a îmbrăcat în alb Mihaela Rădulescu la înmormântarea lui Felix Baumgartner: Care este semnificaţia spirituală ascunsă a acestei culori – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Mai începe sau nu școala pe 8 septembrie? Ce se întâmplă cu profesorii și elevii la început de an școlar: „Se va boicota”
Capital.ro
Toată țara îl plânge. A murit un nume legendar, care a reușit să scrie istorie. Nu va fi uitat
Playtech.ro
Ce este Portalul Leului 888. Ce să faci în cea mai puternică zi din an pentru îndeplinirea tuturor dorințelor
Adevarul
Pachetul 2 de măsuri de austeritate majorează amenzile de circulație. Când este suspendat dreptul de a conduce
wowbiz.ro
Detaliul observat pe crucea lui Ion Iliescu! Lipsa de pe simbolul funerar face lumină în tot ceea ce s-a speculat despre fostul președinte al României
Evz.ro
Impozit majorat cu 100% pentru clădiri și schimbări importante la taxele auto. Document oficial
Prosport.ro
Aryna Sabalenka s-a pozat topless și i-a înnebunit pe fani! A publicat fotografia și i-a lăsat să-și imagineze restul
kanald.ro
Un avion medical s-a prăbușit peste un cartier rezidențial, la scurt timp de la decolare! Câte victime sunt
Cancan.ro
Meteorologii Accuweather, avertisment pentru bucureșteni: Nu ieșiți din case în aceste 3 zile
iamsport.ro
Mecanicul român din Anglia care a reușit o "minune"! În reprezentanță cereau 20.000 de lire. Cât a costat reparația în final
StirileBZI
Val de scumpiri pe piața imobiliară din Iași! Consultant: „Cel mai mult s-au scumpit apartamentele din zonele limitrofe”
stirilekanald.ro
Cine este bărbatul de 41 de ani care a murit strivit de ATV! Părinții săi, urlete de durere la locul tragediei
„Școala nu va începe pe 8 septembrie”. Începutul școlii ar putea fi amânat