Accident grav în Timiş, un şofer beat şi fără permis a intrat într-un TIR. Echipaj descarcerare, chemat la faţa locului

Un accident grav a avut loc vineri dimineaţă în judeţul Timiş. Trei persoane au fost rănite şi au ajuns la spital după ce maşina în care se aflau a intrat în plin într-un TIR. Din primele informaţii, șoferul autoturismului conducea fără permis. Polițiștii au mai stabilit că se urcase beat la volan, având o alcoolemie de 0,63.
Filip Stan
02 feb. 2018, 06:40
Accident grav în Timiş, un şofer beat şi fără permis a intrat într-un TIR. Echipaj descarcerare, chemat la faţa locului

Un accident grav a avut loc vineri dimineaţă în judeţul Timiş. Trei persoane au fost rănite şi au ajuns la spital după ce maşina în care se aflau a intrat în plin într-un TIR. Accidentul a avut loc pe drumul naţional care leagă Timişoara de Deva, pe raza localităţii Coşava. Şoferul unui Audi, în care se aflau încă două persoane, s-a izbit frontal de un TIR care circula din sens opus.

În urma accidentului, toate cele trei persoane din autoturism au fost rănite şi a fost transportate de urgenţă la spital. Şoferul TIR-ului a scăpat nevătămat.

La faţa locului au intervenit pompierii cu o autospecială de descarcerare şi una de stingere cu apă şi spumă. Echipajele medicale de la SAJ şi SMURD au preluat răniţii şi i-au transportat la spital. 

Potrivit pressalert.ro, din primele informații, șoferul care conducea un Audi Q7 are 31 de ani, este originar din Făget, și conducea fără permis. Polițiștii au mai stabilit că se urcase beat la volan, având o alcoolemie de 0,63. Tânărul mai are un dosar penal, pentru conducere pe drumuri publice fără permis de conducere.

Vezi şi: Accident grav în faţa spitalului. O asistentă medicală a fost lovită pe trecerea de pietoni

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Pentru ce le mulțumește David Popovici părinților săi. Răspunsul senzațional din spatele performanțelor
Capital.ro
Vladimir Putin este îndrăgostit. Liderul rus și-a recunoscut public sentimentele: DA!
Playtech.ro
De ce ar fi murit mama Mihaelei Rădulescu: vedeta este devastată de a doua pierdere importantă în doar câteva luni
Adevarul
Ce îl așteaptă pe Zelenski în scenariul cel mai negru pentru Ucraina
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
A fost bairam! Supărarea ține puțin în Oltenia: jucătorii au aruncat cu bani în lăutari după eșecul din Conference League
MediaFlux
Se dau 30.000 de euro românilor care se mută în acest oraș
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet