PROGNOZA METEO: Se întorc ninsorile. Vezi unde va ninge în următoarele zile

PROGNOZA METEO. Vremea va fi în general închisă, iar valorile termice se vor situa în jurul celor normale pentru această dată. Duminică, în Capitală va ploua slab, iar noapte vor fi precipitaţii mixte.
Alina Costache
17 feb. 2018, 13:45
PROGNOZA METEO: Se întorc ninsorile. Vezi unde va ninge în următoarele zile

PROGNOZA METEO LA NOAPTE.  Cerul va deveni mai mult noros și vor fi precipitații slabe în vestul, centrul și în nordul țării, precum și în zonele de deal și de munte din rest. Acestea vor fi sub formă de ninsoare în zona montană, în Maramureș, Transilvania și Moldova, mixte în Crișana și în nordul Olteniei și Munteniei și predominant sub formă de ploaie, pe arii mai restrânse, în Banat. Vântul va sufla slab și moderat, cu unele intensificări în zona Munților Banatului și a Carpaților Meridionali. Temperaturile minime se vor încadra, în general, între -6 și 2 grade. Izolat, în zonele joase de relief, mai ales din sud și est, va fi ceață.

VREMEA ÎN BUCUREŞTI Cerul se va înnora treptat, iar vântul va sufla în general slab. Temperatura minimă va fi de -2…0 grade.

PROGNOZA METEO DUMINICA. Vremea va fi în general închisă, iar valorile termice se vor situa în jurul celor normale pentru această dată. În prima parte a intervalului va ninge la munte și în Maramureș, vor fi mai ales
ninsori în Transilvania și Moldova, precipitații mixte în Crișana și predominant ploi în Banat și pe arii restrânse în celelalte regiuni. În cea de a doua parte a intervalului, temporar, precipitații se vor semnala ma ales în jumătatea de sud-est a țării, astfel: ninsori în zona montană, îndeosebi ninsori în Transilvania și Moldova și mixte în rest. Vântul va sufla slab și moderat, cu unele intensificări pe crestele montane, iar noaptea, trecător, în sudul
Moldovei și Muntenia. Temperaturile maxime se vor încadra între -1 grad în jumătatea de nord a Moldovei și 7 grade în sudul teritoriului, iar cele minime se vor situa, în general, între -7 și 3 grade, cu cele mai scăzute valori în Maramureș. Izolat va fi ceață.

VREMEA ÎN BUCUREŞTI Vremea va fi închisă și normală din punct de vedere termic. Trecător, ziua, va ploua slab, iar noaptea vor fi precipitații mixte. Vântul va sufla slab și moderat. Temperatura maximă va fi de 4…6 grade, iar cea minimă se va situa în jurul valorii de 1 grad.

PROGNOZA METEO LUNI. Valorile termice se vor menține în jurul mediilor multianuale specifice acestei date. Cerul va fi mai mult noros. Se vor semnala precipitații la munte, în regiunile sud-vestice, sudice și izolat în restul teritoriului. Acestea vor fi sub formă de ninsoare în zonele de deal și montane și mixte în rest. Vor fi condiții de polei. Vântul va sufla slab și moderat, cu intensificări la munte și local în sudul Banatului, Oltenia, Muntenia și Dobrogea. Temperaturile maxime se vor încadra între -2 grade în Moldova și estul Transilvaniei și 7 grade în Dealurile de Vest, iar cele minime vor fi cuprinse între -13…-12 grade în depresiunile Carpaților Orientali și 1…2 grade în Banat și pe litoral.

VREMEA ÎN BUCUREŞTI Vremea se va menține închisă și, temporar, va ninge slab, iar în cursul zilei vântul va avea unele intensificări. Temperatura maximă va fi de 1…2 grade, iar cea minimă se va situa în jurul valorii de -2 grade.

PROGNOZA METEO MARŢI.  Vremea va fi închisă și se vor semnala precipitații pe arii extinse în jumătatea de vest a țării și local în celelalte regiuni. Va ninge la munte și în Moldova, vor predomina ninsorile în Maramureș și Transilvania, iar în Crișana, Banat, Oltenia și Muntenia vor fi precipitații mixte. În Dobrogea va ploua. Izolat, în
sud-vest, cantitățile de apă vor fi mai însemnate. Vor fi condiții de polei. Vântul va avea intensificări la munte, precum și, local și temporar, în sud-vestul, sudul și centrul teritoriului. Temperaturile maxime se vor încadra între -3 grade în nord-estul țării și 6 grade în nord-vest, iar cele minime vor fi cuprinse între -7 și 3 grade.

VREMEA ÎN BUCUREŞTI. Vremea va fi închisă și temporar vor fi precipitații slabe, predominant sub formă de ninsoare. Vântul va sufla moderat, cu intensificări temporare. Temperatura maximă se va situa în jurul valorii de 1 grad, iar cea minimă va fi de -2…0 grade.

PROGNOZA METEO MIERCURI. Vremea se va menține închisă și se vor semnala precipitații pe arii extinse în sudul și estul țării și local în rest. La munte și în Moldova va ninge, în Maramureș, Transilvania, Oltenia și Muntenia vor fi precipitații mixte, iar în Crișana, Banat și Dobrogea vor predomina ploile. Vor fi condiții de polei. Vântul va
sufla slab și moderat, cu intensificări temporare la munte și local în regiunile sudice și centrale, cu precădere în cursul zilei. Temperaturile maxime se vor încadra între -2 grade în nordul Moldovei și 7 grade în Dealurile de Vest, iar cele minime vor fi cuprinse între -7 și 3 grade.

VREMEA ÎN BUCUREŞTI. Vremea se va menține închisă și temporar va ninge, iar vântul va sufla moderat, cu unele intensificări ziua. Temperatura maximă se va situa în jurul valorii de 2 grade, iar cea minimă va fi de -2…0 grade.

TENDINŢA JOI, VINERI, SÂMBĂTĂ: Vremea va fi rece, chiar geroasă noaptea spre sfârșitul intervalului, în cea mai mare parte a țării. Local și temporar, mai ales la începutul intervalului, vor fi precipitații, predominant
ninsori.

BUCUREŞTI Vremea se va răci și, temporar, mai ales la începutul intervalului, va ninge.

Citeşte şi PROGNOZA METEO a primăverii: De duminică, se întorc ninsorile. Cum va fi vremea în martie şi aprilie

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Edin Dzeko, bomba pregătită de Dan Șucu în perioada de mercato. Cum ar putea fi convins „coșmarul” României
Capital.ro
Impozit pe apartamente. Schimbare radicală de la 1 ianuarie 2026. Românii care vor plăti cu până la 750% mai mult
Playtech.ro
Se instalează gerul în România. Vom avea Crăciun cu frig şi posibile ninsori
Adevarul
Avertisment dur de la London School of Economics. România e pe drumul dintre „trogloditismul intelectual” și prăbușirea iminentă
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Locuințele și mașinile „de lux” vor fi taxate triplu din 2026. Cum se stabilește valoarea și ce rol are formularul ANAF 216
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”