Schimbări la vârful conducerii Deloitte

Gigantul de consultanță Deloitte are un nou Managing Partner pentru regiunea Balcani, în persoana lui Ahmed Hassan, șeful pe audit de la București, care preia totodată și poziția de Country Leader pentru România și Moldova. George Mucibabici rămâne în continuare președintele Deloitte România, ceea ce înseamnă că biroul local va fi condus practic de cei doi consultanți.
Romania TV
24 oct. 2011, 08:44
Schimbări la vârful conducerii Deloitte

Potrivit unui comunicat al companiei, Ahmed Hassan, Audit Partner in Charge și Președinte al Consiliului Director Deloitte Europa Centrală (DCE), a preluat funcția de Office Managing Partner Deloitte Balcani, grup care reunește România, Bulgaria, Republica Moldova, Albania și Kosovo. Totodată, el a devenit Country Leader pentru România și Moldova.

Ahmed Hassan face parte din echipa Deloitte din România din 1999 și a fost primul partener din Balcani care a devenit membru al Consiliului  Director al DCE și primul președinte ales din această regiune (începând cu 2009). Funcția de Audit Partener in Charge Deloitte Balcani a fost preluată de Silvia Peneva din Deloitte Bulgaria.

Funcția de Office Managing Partner în Balcani presupune coordonarea birourilor Deloitte și a diferitelor departamente din regiune, dezvoltarea și coordonarea strategiilor de business, precum și menținerea calității serviciilor oferite clienților companiei. „Prioritatea mea numărul unu este să ne aliniem la strategia globală Deloitte pentru a deveni o companie centrată pe nevoile clientului și totodată, să ne concentrăm pe creșterea sustenabilă, pe termen lung”, a declarat Ahmed Hassan.

Deloitte Balcani este una dintre cele cinci entități care formează Deloitte Europa Centrală, alături de Deloitte Adria, Deloitte Cehia & Slovacia, Deloitte Ungaria și Deloitte Polonia & țările baltice. În regiunea balcanică, firma are 655 de angajați, coordonați de 13 parteneri.

DailyBusiness
Milionarul din România care și-a pus computer și aer condiționat în cavou. Motivul surprinzător pentru care a făcut acest lucru
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Irina Fodor, dezvăluiri îngrozitoare din show-ul Antenei 1! Care a fost coșmarul de la Asia Express!
Fanatik.ro
Suma uriașă pe care o pierde cel bine plătit bugetar al țării, după reforma lui Bolojan. Surpriza neplăcută din proiectul adoptat
Capital.ro
Statul vrea bani de la români. Trebuie să achitați minim 500 de lei începând de vineri. Termenul final este 12 septembrie
Playtech.ro
Tot mai mulți români jefuiți în hoteluri din Turcia: “Mi s-au furat de către cameriste o pereche de cercei și un inel cu pietre semiprețioase”
Adevarul
COVID-19 revine în forță la început de an școlar: „Avem o creștere de peste 80% pe săptămână”. Simptome neobișnuite la copii
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Apare o nouă fabrică de autobuze electrice în România
Prosport.ro
FOTO. Cum arată mama a doi copii care a participat la Campionatele Mondiale de Bikini Fitness
kanald.ro
Tragedie în lumea sportului! Fostul căpitan al naționalei a murit după ce a sărit în apă de pe un pod
Cancan.ro
Primul mesaj al Mihaelei Rădulescu, după reîntoarcerea în România. Bărbatul pentru care are cuvinte de laudă după moartea lui Felix Baumgartner
iamsport.ro
Bombă! FCSB a făcut o ofertă uriașă pentru un jucător de la Eintracht Frankfurt
MediaFlux
Începe sau nu școala pe 8 septembrie? Ministrul Educației, anunț de ultimă oră
stirilekanald.ro
Cine sunt soții care și-au pus capăt zilelor împreună. S-au aruncat în gol de la etajul trei
substantial.ro
Dacă o persoană nouă te curentează la prima atingere, iată ce înseamnă