Sebastian Ghiţă: Ce au făcut cu mine este o crimă. Mai mult nu puteau decât să mă împuşte VIDEO

Sebastian Ghiţă continuă atacul asupra procurorilor şi a probelor din dosarele care îl vizează şi a spus, în interviul acordat lui Ion Cristoiu, că autorităţie din Serbia au observat probele false depuse la dosar.
Romania TV
20 mart. 2018, 19:08
Sebastian Ghiţă: Ce au făcut cu mine este o crimă. Mai mult nu puteau decât să mă împuşte VIDEO

„Mie mi-au pus sechestru nelimitat, sunt singurul om din lume cu sechestru nelimitat şi după aceea mi-au pus cauţiune 20 de milioane de euro, cred că sunt în top 3 din lume. Ei supraevaluează aceste prejudicii. Mie mi-au cerut… dacă vindeam tot Ploieştiul nu strângeam banii pentru prejudiciu. Să se dea mare la bilanţuri. (…) Zice Codruţa: „Am sechestrat un miliard de euro”. A sechestrat pe naiba. Cât de furios şi indignat sunt, sunt extrem de blând. Ce au făcut cu mine falsificând probe, e o crimă. Mai mult nu puteau decât să mă împuşte. E o crimă să falsifici probe unui om ca să îl păcăleşti pe judecător şi să-l arestezi pe acel om”, a declarat Sebastin Ghiţă.

Citeşte şi Sebastian Ghiţă: Pe Voiculescu l-au „ars” ca pe şoareci. Traian Băsescu are înregistrări cu planurile „executării” lui

„Vicepreşedinta Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie a fost într-o videoconferinţă cu autorităţile de aici şi a pledat foarte tare în faţa sârbilor să mă ţină arestat pe baza acestor probe false. Judecătorul sârb m-a chemat şi s-a uitat peste ce a primit drept probe şi-a făcut cruce şi m-a întrebat „dar, doamna aceea agitată ce zice acum când ţi-a cerut arestarea pe baza unor probe false?. Era un pic mai agresivă. Și sârbii nu au înțeles stilul acesta. Nu am înțeles nici astăzi, și de aceea cred că judecătorii au nevoie de mai mult echilibru și răbdare și atenție, dându-și seama că de multe ori li se pun probe false în față. Și de altfel au și spus-o. A spus-o doamna Tarcea.”, a completat omul de afaceri.

DailyBusiness
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
Spynews
Nouă copii, căutați toată noaptea în munți, după ce s-au rătăcit, prin frig și întuneric. În ce stare i-au găsit salvamontiștii | FOTO
Bzi.ro
Andreea Marin arată fabulos la 50 de ani! Cum reușește vedeta să se mențină în formă! Face asta timp de 2 ore pe săptămână – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Momente de groază surprinse pe un aeroport. Aripa unui avion a luat foc la scurt timp după aterizare. Video
Capital.ro
Apare o nouă taxă. Impozit pentru locuințele ocupate de proprietari
Playtech.ro
Cum poți să rămâi doi ani fără permis de conducere, dacă nu îți achiți amenzile de circulație
Adevarul
Care a fost cu adevărat primul automobil românesc sută la sută. Nu este vorba despre Dacia
wowbiz.ro
Alertă de inundații în 29 de județe! Hidrologii au emis cod galben de viituri pentru următoarele ore. Care sunt zonele afectate?
Evz.ro
Chef Bontea a descoperit un lac superb! Culmea: este în România
Prosport.ro
Interzis cardiacilor! Cea mai frumoasă prezentatoare TV s-a filmat în timp ce făcea duș la piscină
kanald.ro
Un român a murit în Grecia, după ce a căzut de pe un dig. Bărbatul nu a mai putut fi salvat
Cancan.ro
Alertă în România: închideți geamurile și nu ieșiți din case! 29 de județe, afectate de avertizarea ANM
iamsport.ro
Șocant! Cât cere ANAF Cluj pe mașina din imagine: 'E cu tot cu șofer și teren?'
MediaFlux
Întârzieri la pensii și salarii. Consilierul lui Nicușor Dan dă vestea proastă românilor
stirilekanald.ro
Ilie Bolojan, apel public pentru adoptarea pachetului 2 de măsuri: ”Nu există altă soluție”. Ce le-a transmis colegilor de coaliție: ”La veștile proaste rămân foarte puțini”
FURTUNĂ ELECTRICĂ în România. Se va răci brusc, vor fi furtuni puternice