Copil de doi ani despre care există suspiciunea că ar fi fost violat, dus la spital

Un copil în vârstă de doi ani, în privinţa căruia există suspiciunea că a fost victima unui viol, a fost preluat vineri de către un echipaj de la Serviciul judeţean de Ambulanţă Prahova pentru a fi transportat la spital. Familia copilului a cerut ajutor, iar băieţelul este agitat şi nu ştie să spună ce anume i s-a întâmplat. Cel care a sunat la 112 este tată copilului, iar suspect este o rudă a mamei.
Romania TV
11 mai 2018, 08:07
Copil de doi ani despre care există suspiciunea că ar fi fost violat, dus la spital

Potrivit reprezentanţilor Serviciului de Ambulanţă Judeţean Prahova, un echipaj medica ls-a deplasat vineri în comuna Şotrile pentru a prelua un băiat în vârstă de doi ani în privinţa căruia există suspiciunea că a fost victima unui abuz sexual.

Familia copilului a fost cea care a sunat la 112, scrie news.ro.

La sosirea echipajului, copilul era foarte agitat, prezentase vărsături şi nu a putut relata ce anume i s-a întâmplat.

Medicii legişti vor stabili cu exactitate dacă se confirmă suspiciunea potrivit căreia băieţelul a fost violat.

El va fi transportat la un spital din Ploieşti.

Poliţiştii din Prahova au ridicat un bărbat în vârstă de 23 de ani, suspectat că ar fi autorul agresiunii. Surse judiciare au declarat pentru News.ro că tatăl băiatului, care este despărţit de mama copilului, a sunat la 112 şi a anunţat că fiul său se simte rău şi că i-a spus că a fost agresat de bărbatul de 23 de ani care este rudă cu mama copilului.

Suspectul urmează să fie audiat.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf s-au împăcat! Impresara a făcut marele anunț
Fanatik.ro
Dezvăluiri cutremurătoare despre boala lui Dan Petrescu: „Face chimioterapie. E foarte grav!”
Capital.ro
Moștenitorul lui Ion Iliescu. A fost o adevărată familie pentru fostul președinte. Nimeni nu s-ar fi gândit: S-a lipit de sufletul lor
Playtech.ro
Ford recheamă în service 589 de Puma și Transit Courier produse la Craiova, din cauza unui risc la frâne
Adevarul
UE acordă Ucrainei un împrumut masiv de 90 de miliarde de euro. Viktor Orbán, critic: „A da bani înseamnă război”
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
Șocant! Ce a pierdut un român în Donbas în urma războiului din Ucraina: 'Vor intra în posesia Rusiei'
MediaFlux
Decizie radicală privind alocațiile pentru copii!
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet