Circulaţia pe Valea Prahovei a revenit la normal, după mai multe ore de aglomeraţie şi cozi pe DN 1 UPDATE

Circulaţia pe DN1 între Braşov şi Ploieşti se desfăşoară în mod normal, informează Centrul INFOTRAFIC după ce, în jurul prânzului, pe acelaşi tronson de drum, circulaţia s-a desfăşurat în coloană, cu o viteză de deplasare de 20-30 km/h.
Romania TV
28 mai 2018, 08:59
Circulaţia pe Valea Prahovei a revenit la normal, după mai multe ore de aglomeraţie şi cozi pe DN 1 UPDATE

UPDATE Traficul pe principalele drumuri din ţară tinde să revină la normal după valorile ridicate de trafic înregistrate pe tot parcursul zilei de luni, când turiştii s-au întors din minivacanţa de Rusalii.

„Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, pe DN1 Braşov – Ploieşti, valorile de trafic s-au redus considerabil, pe raza staţiunilor montane de pe Valea Prahovei, tendinţa fiind ca circulaţia să revină la condiţii normale în scurt timp, pe ambele sensuri de deplasare. De asemnea, nici pe celelalte artere principale, respectiv pe autostrăzi (A1 Bucureşti – Piteşti, A2 Bucureşti – Constanţa, A3 Bucureşti – Ploieşti şi A4 Ovidiu – Agigea) şi pe raza staţiunilor de pe Valea Oltului (DN7 Râmnicu Vâlcea – Sibiu), nu sunt înregistrate probleme majore de fluenţă a traficului”, informează Centrul INFOTRAFIC.

Valorile de trafic au început să crească pe DN1 Ploieşti – Braşov, în jurul prânzului pe sensul de coborâre, din cauza numărului mare de oameni care s-au întors din staţiunile montane de pe Valea Prahovei.

______________

Drumul Naţional 1 este aglomerat, luni, în zona Văii Prahovei, unde pe sensul de coborâre dinspre Braşov către Bucureşti s-a format o coloană de maşini pe aproximativ trei kilometri.

INFOTRAFIC: Potrivit datelor furnizate de reprezentanţi ai Poliţiei judeţene Prahova, traficul rutier pe DN1 se desfăşoară un coloană, luni, pe Valea Prahovei, unde în zona dintre staţiunea Azuga şi staţiunea Buşteni se circulă bară la bară, în coloană.

Astfel, de la kilometrul 135 al drumului până la intrarea in Buşteni este coloană de autovehicule, în condiţiile în care mii de turişti care au petrecut minivacanţa de Rusalii la munte se întorc dinspre Braşov spre Ploiesti şi spre Capitală.

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Alex Dobre, noul lider al Rapidului după retragerea lui Cristi Săpunaru! Motivele pentru care a primit banderola: “De asta l-am ales!”
Capital.ro
A murit cea mai iubită cântăreață. A cucerit inimile a milioane de oameni. Generații întregi au crescut pe melodiile ei
Playtech.ro
Care sunt orele de linişte în România, în 2025? Nu contează dacă stai la bloc sau la casă
Adevarul
Când crește valoarea tichetelor de masă în România și cine beneficiază de majorare
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! Accident CUMPLIT! Un autocar cu 50 de pasageri s-a răsturnat într-o prăpastie. Toți erau studenți
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Un îndrăgit membru al trupei “Gașca Zurli” s-a stins din viață. Mirela Retegan a făcut tristul anunț: ,,A rămas la Zurli până în ultima clipă”
iamsport.ro
Ion Țiriac, 'achiziție' de 5 stele
MediaFlux
Cine este Octav Stroici, românul mort în urma prăbușirii turnului din Roma. Bărbatul era din Suceava și mai avea un an până la pensie. Ultimele sale cuvinte
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai