Vrei să MIROŞI A BANI, a şa de cal sau a multinaţională? Cum se vinde şi cât costă un parfum rar

"Bună ziua, caut un parfum care să miroase a cămaşă curată sau a pudră de bebeluş sau a ceva în genul ăsta... ceva mai altfel, să nu miros a toată lumea. Sau poate un parfum cu aromă de cearceafuri curate". Alexandra Paven îi zâmbeşte: "Dar cu Cocolino merge?".
Romania TV
30 aug. 2012, 09:32
Vrei să MIROŞI A BANI, a şa de cal sau a multinaţională? Cum se vinde şi cât costă un parfum rar

Fără să clipească, se îndreaptă ca teleghidată spre o sticluţă de parfum de pe raft şi în secunda următoare pulverizează câţiva stropi pe braţul Brânduşei:

„Uite, ăsta e făcut de americani să miroasă a cămaşă curată. E genul ăla de miros pe care îl folosesc ei când lucrează într-o multinaţională şi unde trebuie să ai mirosuri neutre că nu te lasă cu tot felul de nebunii”.

Alexandra Paven şi-a deschis buticul acum cinci are şi recunoaşte că e o afacere foarte bună. Trăieşte bine din asta şi nu numai, căci parfumul este una dintre marile pasiuni ale vieţii ei.

Citeste reportajul complet pe jurnalul.ro 

DailyBusiness
Ramona Olaru, dezvăluiri despre relațiile din trecut. Cum a reușit celebra asistentă TV să evolueze pe plan personal
Spynews
Un celebru fotbalist român a purtat brățară de monitorizare dintr-o eroare! Fosta soție l-a reclamat, dar instanța i-a dat dreptate lui
Bzi.ro
Gina Pistol a pozat goală pe plajă! Imaginile au stârnit reacții aprinse! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Ce mai face și cum arată Raluca Zenga. La 43 de ani, fosta soție a lui Walter Zenga e absolut superbă
Capital.ro
Regulă pentru românii care stau la casă. Ce copac trebuie neapărat să plantezi în curte
Playtech.ro
Cea mai frecventă greșeală din limba română. Simplă la prima vedere, dar 9 din 10 români o fac
Adevarul
Un caz care zguduie America. Ce l-a împins pe Tyler Robinson să-l ucidă pe Charlie Kirk? Povestea studentului „rătăcit ideologic” crescut într-o familie MAGA
wowbiz.ro
El este Răzvan, băiatul de 13 ani care a murit în fața școlii. Martorii povestesc cum au decurs ultimele clipe din viața sa
Economica.net
Şoseaua de mare viteză care va uni două oraşe din România. O construieşte "faraonul" Umbrărescu
Prosport.ro
Imaginile cu cea mai frumoasă hocheistă au stârnit controverse. „Abia dacă acoperă ceva”
kanald.ro
Bursele tăiate ar putea fi reintroduse în sistem. Anunțul făcut de ministrul Educației
Cancan.ro
O nouă tragedie în clanul Pian! Lider Nicușor a murit în Penitenciarul Rahova, la doar 42 de ani
iamsport.ro
Dani Coman a sărit să bată un președinte de club: ”Am zis să văd dacă e greu biroul și dacă stă bine pe el”
MediaFlux
Ziua Crucii. Ce este interzis să faci pe 14 septembrie
stirilekanald.ro
(P) Ghidul rebelului energetic: cum să îți reduci factura fără să renunți la Netflix și aer condiționat
substantial.ro
Angajații de la stat vor lucra mai mult în 2026! Zilele libere legale care ar putea fi eliminate de anul viitor