Peste 300 de jandarmi vor asigura ordinea publică la concertul Red Hot Chili Peppers

Peste 300 de jandarmi vor asigura ordinea publică la concertul trupei americane Red Hot Chili Peppers, care va avea loc, vineri seară, pe Arena Naţională din Bucureşti, informează Jandarmeria Capitalei.
Romania TV
31 aug. 2012, 10:13
Peste 300 de jandarmi vor asigura ordinea publică la concertul Red Hot Chili Peppers

Jandarmii vor asigura ordinea publică în zona desfăşurării concertului, precum şi pe traseele de sosire şi plecare ale spectatorilor.

Accesul publicului în stadion se va face prin intrările în incinta arenei din B-dul Basarabia, str. Pierre de Coubertin şi str. Maior Coravu, precizează Jandarmeria Capitalei.

Jandarmeria reaminteşte că spectatorii trebuie să respecte măsurile adoptate de organizator privind orele de acces, trasee de deplasare sau obiectele cu care accesul în zona de desfăşurare a evenimentului este interzis, printre care camere video, aparate de fotografiat semi-profesionale sau profesionale, umbrele, sticle de băutură sau parfum.

Publicul va avea acces pe stadion vineri de la ora 17.00. Trupele care vor cânta în deschiderea concertului Red Hot Chili Peppers sunt AAAK şi Grimus, cea dintâi urmând să urce pe scenă în jurul orei 18.30. Rockerii americani vor începe concertul după lăsarea întunericului.

Traficul rutier va fi restricţionat vineri, începând cu ora 16.00, în zona Arenei Naţionale, pentru accesul publicului la concertul formaţiei Red Hot Chili Peppers, potrivit unui comunicat al Brigadei Rutiere a Capitalei.

Restricţiile de trafic rutier vizează Strada Maior Coravu, între Şoseaua Mihai Bravu şi intrarea în stadion, şi Bulevardul Pierre de Coubertin, între Strada Vatra Luminoasă şi stadion.

Membrii trupei Red Hot Chili Peppers, care concertează în premieră în România vineri seară, pe Arena Naţională, au ajuns la Bucureşti joi, în jurul orei 17.58, cu un avion privat, care a aterizat pe Aeroportul Băneasa, au declarat pentru MEDIAFAX surse oficiale.

Potrivit surselor citate, membrii trupei ar urma să plece din România după susţinerea concertului de pe Arena Naţională.

DailyBusiness
Ramona Olaru, dezvăluiri despre relațiile din trecut. Cum a reușit celebra asistentă TV să evolueze pe plan personal
Spynews
Un celebru fotbalist român a purtat brățară de monitorizare dintr-o eroare! Fosta soție l-a reclamat, dar instanța i-a dat dreptate lui
Bzi.ro
Gina Pistol a pozat goală pe plajă! Imaginile au stârnit reacții aprinse! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Marele fotbalist care a ales naționala României, deși ar fi putut să joace pentru Ungaria. ”M-am născut în regiunea unde se vorbește limba maghiară”
Capital.ro
Giovanni Becali, despre Elena Udrea: Rol de supermafiot. Știe multe! N-a ciripit! Putea să dezmembreze toată ţara
Playtech.ro
Cea mai frecventă greșeală din limba română. Simplă la prima vedere, dar 9 din 10 români o fac
Adevarul
Un caz care zguduie America. Ce l-a împins pe Tyler Robinson să-l ucidă pe Charlie Kirk? Povestea studentului „rătăcit ideologic” crescut într-o familie MAGA
wowbiz.ro
El este Răzvan, băiatul de 13 ani care a murit în fața școlii. Martorii povestesc cum au decurs ultimele clipe din viața sa
Economica.net
Şoseaua de mare viteză care va uni două oraşe din România. O construieşte "faraonul" Umbrărescu
Prosport.ro
FOTO. Imagini în costum de baie cu femeia care a construit un imperiu din nimic
kanald.ro
Bursele tăiate ar putea fi reintroduse în sistem. Anunțul făcut de ministrul Educației
Cancan.ro
O nouă tragedie în clanul Pian! Lider Nicușor a murit în Penitenciarul Rahova, la doar 42 de ani
iamsport.ro
Dani Coman a sărit să bată un președinte de club: ”Am zis să văd dacă e greu biroul și dacă stă bine pe el”
MediaFlux
Trump joacă tare. Condiția pe care o pune liderilor lumii ca să impuna sacțiuni Rusiei
stirilekanald.ro
(P) Ghidul rebelului energetic: cum să îți reduci factura fără să renunți la Netflix și aer condiționat
substantial.ro
Angajații de la stat vor lucra mai mult în 2026! Zilele libere legale care ar putea fi eliminate de anul viitor