Un adolescent în vârstă de 16 ani a murit după ce a fost lovit de o maşină condusă de un şofer de 84 ani

Un adolescent în vârstă de 16 a murit, luni, după ce a fost lovit de o maşină în timp ce se afla într-o parcare împreună cu tatăl său. Accidentul a fost provocat de un bărbat de 84 de ani.
Romania TV
16 iul. 2018, 08:25
Un adolescent în vârstă de 16 ani a murit după ce a fost lovit de o maşină condusă de un şofer de 84 ani

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Constanţa, un bărbat în vârstă de 84 de ani conduce, luni, un autoturism Matiz înmatriculat în Bacău dinspre Giurgeni către Hârşova.

La un moment dat, în zona Giurgeni, conducătorul auto a pierdut controlul autovehicului, maşina a pătruns într-o parcare şi a lovit un adolescent de 16 ani, care se afla cu tatăl său lângă un autovehicul oprit.

Conform reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea, la faţa locului s-au deplasat o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, un SMURD, o ambulanţă a Serviciului Judeţean, dar şi elicopterul SMURD.

În urma accidentului, băiatul de 16 ani a murit, iar şoferul din Matiz a fost rănit, suferind un traumatism cranio-cerebral.

Poliţiştii continuă cercetările pentru a stabili împrejurările exacte în care a avut loc accidentul.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Câți bani a obținut statul din amenzi și sancțiuni. Cum a adus ANAF-ul sute de milioane în plus la buget
Capital.ro
Adevărul despre Călin Georgescu. Doar cine îi citește cărțile poate înțelege: E comunist, cu un cult creștin rescris de el
Playtech.ro
Ce este divorţul gri: fenomentul, din ce în ce mai întâlnit în România
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un autocar cu 40 de elevi s-a ciocnit frontal cu un microbuz, în această dimineață, pe un drum din județul Botoșani
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”