Ceartă în Parlament între Liviu Dragnea şi Marcel Ciolacu

Liviu Dragnea şi Marcel Ciolacu, chestorul Camerei, ambii de la PSD, au avut o discuţie tensionată miercuri, la finalul Biroului Permanent, au relatat mai mulţi parlamentari pentru Mediafax.
Romania TV
31 oct. 2018, 15:22
Ceartă în Parlament între Liviu Dragnea şi Marcel Ciolacu

„S-au certat dl. Dragnea cu dl. Ciolacu la sfârşitul şedinţei, au început să se certe foarte urât. Nu ştiu pe ce temă, nu era la microfon. Erau la prezidiu, la biroul preşedintelui, şi s-au certat toată calea până la ieşirea din sală”, a declarat deputatul USR Iulian Bulai, secretar al Camerei Deputaţilor, prezent laincident.

Şi Raluca Turcan, liderul deputaţilor PNL, a confirmat cearta, spunând că gesturile liderului PSD transmiteau „foarte multă agresivitate”.

„A fost o discuţie care, prin limbajul non-verbal al dlui Liviu Dragnea, transmitea foarte multă agresivitate. Gesturi foarte ample, gesturi care trădează nervozitate. Şi-au adresat cuvinte, dar nu le-am auzit. După şedinţa de Birou Permanent, dl Dragnea a mers către dl Ciolacu şi şi-a exprimat nemulţumirea prin ceea ce transmitea limbajul non-verbal”, a declarat Turcan.

Liviu Dragnea şi Marcel Ciolacu nu au transmis deocamdată un punct de vedere.

 

DailyBusiness
Răsturnare de situaţie, ce se întâmplă cu turul II al alegerilor. ULTIMA ORĂ
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Cum arată casa lui George Simion, din Vrancea? Motivul pentru care locuiește într-un apartament închiriat
Fanatik.ro
Ce să pui peste răsadurile de cartofi dacă vrei să ai o recoltă bogată. Trucul folosit de grădinarii cu experiență
Capital.ro
România a pierdut cea mai iubită actriță. Românii au adorat-o. Era inteligentă, fermecătoare
Playtech.ro
Planta pe care bunicii o puneau în apă pentru ca puii să nu se îmbolnăvească. Funcționează și azi
DailyBusiness
Nicușor Dan: Voi participa la orice dezbatere cu George Simion
Adevarul
PSD e împărțit în două tabere. Cine vrea guvernare cu Simion şi cine e de partea lui Nicușor Dan SURSE
wowbiz.ro
BREAKING! Fostul atacant al „Generației de Aur”, internat în stare critică, după ce a suferit un infarct! Va fi operat de urgență
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Parizerul din supermarketuri. Ce se ascunde în compoziție
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Cum prevenim mușcăturile de căpușe. Numărul persoanelor ajunse la spital a crescut față de anii anteriori
Cancan.ro
Noi DETALII în cazul Mariei, tânăra de 20 de ani găsită în stare gravă după o petrecere cu șeicii din Dubai: 'Șchiopăta, iar un paznic era în spatele ei' 😲
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Avertisment pentru cei care țin banii pe card. NU veți mai putea retrage cash. Trebuie să aveți obligatoriu numerar în casă
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Moscova, atacată de Ucraina în ziua în care președintele Chinei îl vizitează pe Putin. Atacuri cu dronă și la Kiev
Curs valutar 7 mai. Cât costă 1 euro, după ce George Simion și Nicușor Dan au câștigat primul tur al alegerilor
MediaFlux
Statul nu mai are bani pentru toți: Pensiile și salariile, primele pe listă la plată
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Alegerile în aer: contestația-bombă care aruncă România într-o criză democratică