Cum explică antrenorul lui CSM Bucureşti înfrângerea ruşinoasă din Liga Campionilor: Mă aşteptam la un astfel de meci!

Antrenorul echipei CSM Bucureşti, Dragan Dukic, a explicat înfrângerea suferită de campioana României în faţa formaţiei norvegiene Vipers Kristiansand, scor 26-31, în Liga Campionilor.
Romania TV
04 nov. 2018, 20:35
Cum explică antrenorul lui CSM Bucureşti înfrângerea ruşinoasă din Liga Campionilor: Mă aşteptam la un astfel de meci!

„A fost o înfrângere clară. Au jucat un handbal mai bun decât noi. Am foarte nervoşi, din primul până în ultimul minut. Ei s-au pregătit mai bine. Nu pot spune că noi nu am pregătit acest meci, am vrut să câştigăm acest meci, dar, din nefericire, nu a fost seara noastră. Trebuie să le iau partea jucătoarelor şi să spun că au făcut totul în această seară. Poate ar trebui să ne pregătim mai bine, dar eu unul mă aşteptam la un astfel de meci.

Orice echipă are nevoie de timp pentru a deveni o echipă. Sunt cinci jucătoare noi şi şase jucătoare din sezonul trecut. Pur şi simplu e nevoie de timp. Le mulţumim din suflet fanilor pentru sprijinul din această seară, înseamnă foarte mult pentru noi. Vom continua să luptăm.

Loviturile de la 7 metri sunt o problemă de concentrare. Tragi şi înscrii… Nu doar aceste lovituri, ci şi contraatacurile şi unele ocazii uşoare. Trebuia să simţim momentul când putem întoarce soarta meciului. Au fost unul sau două momente când am fi putut să revenim, dar am ratat în acele momente. Nu a fost crucial, dar a fost unul dintre elementele acestui eşec”, a spus Dragan Dukic, pentru Telekom Sport.

Pentru CSM Bucureşti urmează meciul cu Ferencvaros, liderul grupei: „Acela va fi un meci cu totul diferit. Ceea ce putem îmbunătăţi este apărarea, clar. Şi să folosim mai multe jucătoare”.

Campioana României la handbal feminin, CSM Bucureşti, a fost învinsă duminică, pe teren propriu, de formaţia norvegiană Vipers Kristiansand, cu scorul de 31-26 (16-11), şi cade pe locul 2 în grupa D a Ligii Campionilor după patru etape.

Tot duminică, în cealaltă partidă a grupei, FTC Budapesta – SG BBM Bietigheim 33-30, astfel că după patru etape, FTC Budapesta este lider, cu 6 puncte, urmată de CSM Bucureşti 4, Vipers 3 şi SG BBM Bietigheim 3.

DailyBusiness
Un profesor a făcut, anul trecut, 1,5 milioane de lei din meditații! Câți bani au declarat la ANAF, în total, cei care pregătesc elevii în particular
Spynews
Ultimă oră! Accident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat în urma impactului puternic
Fanatik.ro
Mihai Stoica, virulent după Basel – FCSB 3-1. „Rezultatul e mai mult decât mincinos. Două goluri ultra-norocoase”. L-a propus pe Olaru în locul lui Shaqiri! Exclusiv
Capital.ro
A murit ce mai frumoasa actriță. A fost o legendă a teatrului, filmului și televiziunii. A scos ce era mai bun din oameni
Playtech.ro
Ce înseamnă cuponul de pensie gri? Culoarea talonului contează
Adevarul
Portretul securistului român, bătăușii care și-au terorizat propriul popor. Semianalfabeți, brutali, incapabili să învețe o meserie
wowbiz.ro
El știe unde e Dani Mocanu! Ce se întâmplă acum cu artistul și evenimentele la care urma să cânte, în timp ce poliția îl caută în toată România
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Ajutorul de deces 2025: Câți bani se acordă și cine poate beneficia de această indemnizație
iamsport.ro
Italianul care stă de 15 ani în România încă este șocat de țara noastră și de București
MediaFlux
Burse mai mari pentru studenții înscriși în anul universitar 2025-2026. Cine va primi 3.700 de lei
stirilekanald.ro
Biserică cuprinsă de flăcări, înainte de sărbători! Minune: Sfânta Evanghelie a fost SALVATĂ
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume