Un tânăr a fost rănit, după ce maşina pe care o conducea a intrat într-un stâlp şi a luat foc

Un tânăr de aproximativ 20 de ani a fost rănit, luni după-amiază, după ce maşina pe care o conducea a intrat într-un stâlp, la Agigea, judeţul Constanţa, după care a luat foc. El a reuşit să iasă din autoturism la timp, iar pompierii au intervenit şi au stins focul. Şoferul a fost rănit la cap în urma impactului, fiind dus la spital, potrivit news.ro.
Romania TV
12 nov. 2018, 15:41
Un tânăr a fost rănit, după ce maşina pe care o conducea a intrat într-un stâlp şi a luat foc

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Dobrogea, pompierii au fost solicitaţi să intervină, luni după-amiază, în localitatea Agigea, după ce o maşină a luat foc, la faţa locului deplasându-se echipaj de la Detaşamentul Port. De asemenea, în zonă s-au deplasat şi un echipaj SMURD şi o ambulanţă a Serviciului Judeţean.

În momentul în care echipele de intervenţie au ajuns la locul accidentului, maşina respectivă era cuprinsă de flăcări. Pompierii au reuşit să stingă focul în scurt timp.

Conform Poliţiei Judeţene Constanţa, accidentul s-a produs după ce autoturismul, condus de un tânăr care, la un moment dat, a pierdut controlul volanului, a intrat într-un stâlp, iar în urma impactului maşina a luat foc. Şoferul a reuşit să iasă din autoturism la timp.

Cadrele medicale au stabilit că tânărul de aproximativ 20 de ani a suferit un traumatism cranian în urma accidentului. El a fost preluat de echipajul SMURD şi dus la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Constanţa pentru îngrijiri medicale.

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Nuțu Cămătaru și soția lui au fost nași de cununie! Imagini de la ceremonie
Fanatik.ro
RădoiMania: suporterii FCSB nu concep să-l mai vadă pe Mirel plecând. Povestea fanului care și-a tatuat chipul antrenorului. Exclusiv
Capital.ro
Bilete la tratament balnear în 2026. Guvernul a aprobat oficial. Ce pensionari vor merge gratis
Playtech.ro
Un bloc din București a fost scos la vânzare integral. Suma cerută pentru cele 50 de apartamente
Adevarul
Pățania unei românce în Maroc, unde a fost la un pas de a rămâne pe cont propriu în deşert: „Cea mai mare țeapă pe care am luat-o”
wowbiz.ro
Ultimul drum pentru Mihai și David, tinerii morți în accidentul din pădurea Snagov. Scene sfâșietoare de la înmormântare. Părinții victimelor, la capătul puterilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Sute de zboruri ar putea fi anulate în următoarele săptămâni, în Europa! Totul depinde de situația din Orientul Mijlociu
iamsport.ro
BOMBĂ! Rapid i-a găsit deja înlocuitor lui Gâlcă: un antrenor din SuperLiga! ”Am auzit că au semnat contractul”. Cât costă rezilierea înțelegerii actualului tehnician
MediaFlux
PAPARAZZI Șeful ITM București, Costel Grojdea, vine zilnic la instituție cu un Lamborghini Urus de 300.000 de euro FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Trump, avertisment șocant către Europa
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj