Şoferul care a provocat accidentul de la Ovidiu, în care au murit trei persoane, a fost reţinut

Şoferul băut care a ucis trei oameni în Constanța a fost reţinut. Bărbatul are 33 de ani și, imediat după producerea nenorocirii, el a încercat să fugă, dar a fost prins de un poliţist şi de un militar aflat în timpul liber.
Romania TV
22 nov. 2018, 10:55
Şoferul care a provocat accidentul de la Ovidiu, în care au murit trei persoane, a fost reţinut

Bărbatul de 33 de ani care a provocat accidentul mortal de miercuri seară, de pe podul de la Ovidiu, a fost audiat de către poliţişti. Acesta a fost reţinut pentru 24 de ore.

Accidentul s-a produs aseară, la ora 18.45, pe DN2A. Autoturismul marca Mercedes, condus de bărbatul de 33 de ani, se deplasa dinspre localitatea Mihail Kogălniceanu către Constanţa. Pe podul rutier din zona localităţii Ovidiu, a pătruns pe contrasens şi a acroşat cu partea stânga faţă autoturismul Hyundai care se deplasa regulamentar dinspre Constanţa către Mihail Kogălniceanu. În urma impactului, autoturismul marca Mercedes s-a răsturnat.

Din păcate, în urma accidentului, a rezultat decesul conducătoarei auto, al unui minor de trei ani (fetiţa conducătoarei auto) şi al mamei şoferiţei, precum şi rănirea unei alte femei. Toate se aflau în autoturismul care circula regulamentar.

Potrivit poliţiştilor, şoferul are 33 de ani şi este din oraşul Negreşti Oaş, judeţul Satu Mare. Acesta era cazat la un hotel din localitatea Mihail Kogălniceanu, fiind angajat la o firmă din zonă. Şoferul a fugit iniţial, dar a fost prins de poliţişti în apropierea locului tragediei. Acesta emana halenă alcoolică, dar ar fi refuzat alcooltestul.

Accident grav. Trei persoane au murit pe loc, un copil de trei ani printre victime UPDATE VIDEO

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
O asistentă de 23 de ani a fost găsită moartă în timpul turei, într-un spital privat din Constanța. Tânăra abia venise la serviciu
Fanatik.ro
Ce s-a ales de jucătorul care a evoluat alături de Messi, Neymar, Iniesta și Suarez la Barcelona. Ce face acum pentru bani
Capital.ro
Interzis pentru proprietarii de locuințe din România. Poți fi pedepsit cu 8 ani de închisoare: Se consideră evaziune fiscală
Playtech.ro
Cum cureți corect ustensilele de lemn și trucul care le prelungește viața în bucătărie
Adevarul
Iranul, în genunchi. Cum au reușit Israelul și SUA să lovească în inima regimului iranian. Superioritatea informațională, cheia operațiunii
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
Cristi Borcea, tranșant după rușinea istorică suferită de FCSB! Prima reacție a finului lui Gigi Becali
MediaFlux
Casele de Pensii, apel privind recalcularea pensiilor! Instituțiile bat obrazul firmelor care greșesc adeverințele
stirilekanald.ro
28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj