Val de accidente pe mai multe şosele din România. Maşini lovite în lanţ pe DN7 şi DN5, microbuz răsturnat în Dolj

Accidente grave au avut loc miercuri pe mai multe şosele din ţară. În județul Giurgiu un om a murit, într-un impact violent în care au fost implicate trei autovehicule. Iar în Dolj, un microbuz plin cu pasageri s-a răsturnat şi patru femei au fost rănite.
Romania TV
16 ian. 2019, 09:41
Val de accidente pe mai multe şosele din România. Maşini lovite în lanţ pe DN7 şi DN5, microbuz răsturnat în Dolj

Trei autoturisme s-au ciocnit violent, pe DN5, între localitatile Călugăreni și Adunații Copăceni, din judeţul Giurgiu. În urma impactului, un sofer in varsta de 22 de ani a murit. În accident au mai fost răniți șoferii celorlalte două masini, o femeie și un bărbat care a ramas incarcerat, cu picioarele rupte.

Accident grav si pe un drum judetean din Dolj, între localitățile Calopăr și Gura Văii. Un microbuz in care se aflau 11 pasageri s-a rasturnat într-o curbă, după ce șoferul a pierdut controlul volanului. 4 femei au fost rănite, iar ceilalti pasageri au fost transportaţi cu un alt microbuz la Craiova. Potrivit Politie, şoferul nu consumase alcool.

Accident în lanț si pe DN7, pe Valea Oltului. O mașină s-a răsturn, iar două TIR-uri s-au ciocnit frontal în urma unui carambol. Totul din cauza unui șofer, în vârstă de 19 ani, care circula cu viteză si a intrat intr-un parapet. În urma accidentului, tânărul teribilist și un alt șofer, un bărbat de 30 de ani, au fost raniti si au ajuns la Spitalul Judeţean Sibiu. 

DailyBusiness
Marilu, acuzații grave la adresa fostului iubit: „Pot să recunosc, după atât timp, că am fost bătută de el”
Spynews
Marilu Dobrescu povestește, în hohote de plâns, cu lux de amănunte, cum ar fi fost agresată fizic de fostul iubit, Iustin Petrescu: „A încercat să mă sufoce”
Bzi.ro
Cătălin Botezatu, mesaj dur după ce i-a fost criticată relația cu tânăra de 18 ani: „Voi plătiți bani grei ca să aveți așa ceva!”
Fanatik.ro
De unde provin, de fapt, laptele, untul sau brânza vândute sub marca Pilos de la Lidl. Lista produselor care se fac în România
Capital.ro
S-a stins marea doamnă a televiziunii! A fost actrița care i-a făcut pe toți românii să râdă. Era zilnic la TV
Playtech.ro
Românii care pot primi bani de chirie de la primărie. Se oferă până la 1287 de euro pe lună
DailyBusiness
Nicușor Dan vrea un judecător fără culoare politică la CCR: Curtea Constituţională trebuie să fie mai echilibrată
Adevarul
American mutat la Brașov, uluit de prețurile din România: „Nu-mi vine să cred ce am cumpărat cu 45 de dolari”
wowbiz.ro
BREAKING! Ultimele detalii despre MOARTEA lui DAN PETRESCU. Informația care ARUNCĂ TOTUL ÎN AER
Spynews
Ce va face Claudiu Gherguț, câștigătorul Chefi la cuțite, sezonul 15, cu marele premiu, în valoare de 30.000 de euro. Cât va mai rămâne în România
Spynews
Pe ce dă Bursucu cei mai mulți bani. Fostul prezentator a spus adevărul cu subiect și predicat
Evz.ro
Tărâmul ascuns sub ape. Unul dintre cele mai enigmatice locuri din România
Ego.ro
Cine este și cum arată singura soră a lui Klaus Iohannis. Acum s-a aflat! FOTO
Prosport.ro
FOTO. Milionarul a uitat-o definitiv pe Mădălina Ghenea pentru o altă actriță
kanald.ro
Trafic restricționat pe DN1A în luna iunie. Lucrările la podul peste râul Teleajen provoacă devieri importante de traseu
Cancan.ro
Orașul din România cu cele mai ieftine apartamente cu 2 camere. Chiria costă doar 700 lei/lună
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Interzis pentru românii care au casă la curte. NU ai voie să le plantezi în grădină
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Marcela a făcut 8528 de euro în prima lună cu noul ei job, dar a fost pusă la zid: „Ești un exemplu rău pentru copii”
stirilekanald.ro
S-a spânzurat din cauza impozitului! Fiul l-a găsit în hambar. "Nu risc să pierd tot ce am muncit o viață"
Moșii de vară 2025. Ce NU trebuie să faci de Sâmbăta Morților și ce se dă de pomană
MediaFlux
Anunț pentru pensionarii din România! Ce se întâmplă cu plata pensiilor. Ministrul Finanțelor a confirmat
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
O linie „fantomă” descoperită în China este legată de o populație antică și misterioasă din Tibet. Nu provine de la neanderthalieni sau denisoveni