Braşov: Un bătrân de 73 de ani şi-a tăiat gâtul, apoi s-a aruncat de la etaj

Un bătrân de 73 de ani din Braşov s-a tăiat, luni dimineaţă, la gât cu un cuţit, apoi s-a aruncat de la etajul al patrulea al blocului în care locuia, pe casa scărilor, după ce iniţial şi-a sunat nepotul pe care l-a anunţat că se va sinucide, bărbatul murind la spital.
Romania TV
01 oct. 2012, 12:53
Braşov: Un bătrân de 73 de ani şi-a tăiat gâtul, apoi s-a aruncat de la etaj

Bătrânul locuia singur într-un apartament de pe Bulevardul Gării din Braşov.

Luni, în jurul orei 09.00, el şi-a sunat nepotul şi i-a spus că se va sinucide. Astfel, bărbatul şi-a tăiat gâtul, apoi s-a aruncat de la etajul al patrulea al blocului, în casa scării, potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Braşov, comisar şef Liviu Naghi.

Nepotul bătrânului a sunat la 112, solicitând intervenţia unei ambulanţe la locuinţa bărbatului.

La sosirea ambulanţei, bărbatul mai trăia, fiind transportat la Spitalul Judeţean Braşov, însă după câteva ore a murit.

„Nu se ştie exact care a fost cauza pentru care a făcut acest gest. Se pare că avea probleme şi suferea de singurătate. Nu există suspiciuni de altă natură decât cea a sinuciderii”, a spus Naghi.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Răsturnare de situație! Mihai Stoica, vești extraordinare înainte de FCSB – Rapid: revenire spectaculoasă! Update Exclusiv
Capital.ro
Fermierii din România care pot pierde terenul agricol. Va fi scos la licitație de executorul judecătoresc
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”