Copil de un an şi jumătate, MORT din cauza unui grăunte de POPCORN

Un copil în vârstă de un an şi jumătate din localitatea Păltiniş, judeţul Botoşani, a murit după ce a inhalat un grăunte de popcorn. Mama băiatului a fost reclamată la începutul anului pentru că îşi negrijează copiii, însă ancheta a fost închisă.
Filip Stan
22 mai 2019, 10:00
Copil de un an şi jumătate, MORT din cauza unui grăunte de POPCORN

Poliţia şi Protecţia Copilului au demarat deja câte o anchetă în urma decesului. Conform procedurilor, poliţiştii au deschis un dosar penal in rem pentru ucidere din culpă, după ce medicii au stabilit că băiatul ar fi decedat din cauza unui grăunte de popcorn.

În acest caz, a fost declanşată o anchetă şi de către reprezentanţii DGASPC Botoşani. Inspectorii instituţiei vor merge la locuinţa familiei din Păltiniş, pentru a verifica în ce situaţie se află celălalt copil al familiei, o fetiţă de trei ani.

Conducerea DGASPC Botoşani spune că, la începutul anului, a mai fost declanşată o anchetă în această familie, după ce bunica a reclamat faptul că cei doi copii nu ar fi bine îngrijiţi de mamă, însă plângerea a fost retrasă, iar ancheta închisă.

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Afecțiunea cu care se confruntă soția lui Florinel Coman. Ioana a dezvăluit totul abia acum
Capital.ro
Obligație pentru asociațiile de proprietari și persoanele fizice. Regulă pentru spațiile verzi din jurul blocurilor. Anunț de la primărie
Playtech.ro
Cât costă să ridici un garaj din cărămidă sau BCA? Costurile complete
Adevarul
Atac din umbră: dronele făcute în garaje ucrainene zguduie Siberia
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
1.281 de lei la pensie. Cine primește și cum se calculează punctele de stabilitate
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai