O ambulanţă care trebuia să ajungă la femeie sinucigaşă a rămas împotmolită în nămol. Salvatorii au ajuns la caz pe jos

O ambulanţă care venise să acorde primul ajutor unei femei care a încercat să se sinucidă a rămas împotmolită într-un râu, la Jitia, potrivit reprezentanţilor Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Vrancea.
Iulian Tudor
06 iun. 2019, 16:34
O ambulanţă care trebuia să ajungă la  femeie sinucigaşă a rămas împotmolită în nămol. Salvatorii au ajuns la caz pe jos

O ambulanţă a SAJ Vrancea, care venea de la Bucureşti spre Focşani, a fost redirecţionată la Jitia, la o femeie care a luat pastile în scop suicidar. A trecut peste un râu, pe un pod improvizat din tuburi şi a rămas împotmolită în apa amestecată cu pietriş şi noroi.

Personalul de pe ambulanţă a ajuns la caz pe jos. Femeii i-a fost acordat primul ajutor şi este în afara oricărui pericol„, a declarat, pentru Agerpres, purtătorul de cuvânt al SAJ Vrancea, Marinela Preda.

Potrivit sursei citate, la faţa locului au intervenit pompierii Serviciului Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă din localitate, care, împreună cu localnicii, au ajutat la scoaterea ambulanţei din râu.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Tajine de pui cu lămâie şi măsline. Rețeta lui Chef Horia Manea de la Meniu de vedetă
Fanatik.ro
Andrei Nicolescu, reacţie dură după scandalul în care a fost implicat Radu Petrescu: “Ne dă înapoi! Acest gest slăbeşte încrederea în fotbal”
Capital.ro
Doliu în lumea muzicii. S-a stins un mare artist: Întreaga familie a fost devastată
Playtech.ro
Ce riști dacă nu plătești întreținerea la bloc timp de 60 de zile. Ce prevede legea
Adevarul
A murit „regele motorinei”, partenerul „de afaceri” al fostului șef al ANAF Sorin Blejnar. Era dat în urmărire internaţională din 2015
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
S-a aflat cine este femeia care a căzut în fața mașinii, în Târgu Jiu. Nadiana Rozalia Olariu era angajată a Spitalului Județean de Urgență
iamsport.ro
Gică Hagi nu vine la națională din cauza lui Mihai Stoichiță! ”E o problemă!”
MediaFlux
Comunele care trebuie să rămână rapid fără primari: Mai citiți o dată până realizați ce înseamnă așa ceva
stirilekanald.ro
VIDEO Tentativă de răpire în supermarket! Fetița de un an și jumătate a fost smulsă de lângă mama ei
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat