Alexandru Cumpănaşu, un nou anunţ despre prezidenţiale

Alexandru Cumpășanu a explicat vineri cum a ajuns să-și întrebe fanii de pe Facebook dacă trebuie să candideze la prezidențiale. El a zic că în calitatea de unchi al Alexandrei nu poate să lupte cu „mafia” care provoacă în toată țara cazuri precum Caracal pentru că instituțiile sunt imposibil de penetrat.
Ionela Marcu
30 aug. 2019, 13:08
Alexandru Cumpănaşu, un nou anunţ despre prezidenţiale
  • Voi continua sa folosesc acelasi limbaj pentru acele persoane (care spuneau că am plecat cu ideea candidaturii, n.red.) . Nu am pornit pentru a candida la prezidentiale, ci am pornit o lupta pentru dreptate. Indivizi care se ocupau de calcule nu vedeau aceasta nedreptate.
  • Habar nu aveam cum stateam in ratinguri. Nu stiam pana zilele trecute cum oamenii si-au pus increderea in mine. A fost o strategie smechera, hai sa il intrebam in fiecare zi daca o sa candideze. Familia mea s-a opus sa intru in acasta batalie, la fel si eu pentru ca iti aduce numai necazuri.
  • Nu e vorba de razgandit, in prima si a doua saptamana cand s-au intamplat nenorocirile am luptat pentru adevar, dupa o luna si jumatate de batut la usile institutiilor eu nu am adevarul, sunt imposibil de penetrat, oamenii astia fac ce vor ei. Cand am constatat ca nu am mijloace, nu pot sa duc lupta ca unchi al Alexandrei, oameni mi-au scris ca se intampla si in alte localitati. Am avut de ales intre a fi egoist si a spune ca pentru mine si familia mea e mai linistit sa stau acasa sau varianta de a intreba poporul roman.
  • Sunt 300.000 de oameni la mine pe Facebook. Nu pot sa lupt cu aceasta mafie ca unchi al Alexandrei. Nu este o razgandire, este un calcul foarte clar. 90% din cei 300.000 au spus ca noi nu putem sa ramanem fara cineva care sa ne apere si pe noi.
  • Nu m-am cocotat pe nimic, eu aveam notorietate. Eu nu vreau sa vad daca am sanse, ci sa vad daca este decizia corecta. Nu era un plan. M-am consultat prima oara cu parintii Alexandrei

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
Cătălin Cherecheș, primar condamnat pentru mită: ”Pușcăria poate fi o binecuvântare”. CCR decide dacă fapta era prescrisă
Playtech.ro
Grupa a II-a de muncă. Câţi ani se scad la pensie: lista tuturor beneficiilor
Adevarul
Șoc dintr-o bază aeriană rusă. Pilotul şi copilotul unui avion Su-34 au murit după ce sistemul de catapultare s-a declanșat într-un hangar
wowbiz.ro
Ce se întâmplă cu Dan Petrescu, după ce s-a aflat că se confuntă cu probleme de sănătate! Daniel Pancu, dezvăluiri neașteptate după revederea cu antrenorul: „Am fost surprins…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un mare campion al CS Dinamo s-a stins din viață! Când și unde va fi înmormântat regretatul sportiv
iamsport.ro
Bölöni l-a numit pe membrul Generației de Aur care a avut o carieră mai bună decât Hagi: ”E deranjant că pleacă de la Real și de la Barcelona! Și pleacă în Divizia B”
MediaFlux
Facturi mai mari la apă și canalizare. Cele mai mari scumpiri de la 1 ianuarie 2026
stirilekanald.ro
De ce a murit, de fapt, Marco? Primele date despre moartea suspectă a tânărului de 18, găsit fără suflare de mama sa după ce a fost la o petrecere
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde