Exclusă din ALDE, Graţiela Gavrilescu s-a înscris în Partidul Forţa Naţională

Graţiela Gavrilescu, exclusă din ALDE după ce a acceptat să devină ministru în Cabinetul Dăncilă, s-a înscris în Partidul Forţa Naţională. Deputaţii Marian Cucşă şi Remus Borza s-au alăturat aceluiaşi partid.
Filip Stan
09 oct. 2019, 17:28
Exclusă din ALDE, Graţiela Gavrilescu s-a înscris în Partidul Forţa Naţională

„Vreau să pun capăt tuturor speculaţiilor: mă alătur cu toată energia, priceperea şi sufletul meu unui proiect în care cred cu tărie! Este timpul să tragem linie şi să ne uităm câtă substanţă a mai rămas din doctrinele politice ale secolului trecut. Avem de ales între oameni şi doctrine sleite de faptele celor ce şi le-au asumat. Am ales oamenii! Sunt atâtea lucruri de făcut pentru oameni, că nu mai este nici o secundă timp de pierdut! România are nevoie de o guvernare bună, de lideri pragmatici şi bine pregătiţi care să rezolve, să rezolve, să rezolve probleme. România are nevoie de un partid dinamic, orientat către obţinerea unor rezultate în beneficiul românilor, acum, cât încă suntem pe valul creşterii economice şi am creat premisele rămânerii profesioniştilor în ţară”, a scris Grațiela Gavrilescu pe Facebook.

Ea a enunțat care sunt valorile pentru care militează:

„O Românie europeană a românilor! Şcoală, stradă, spital, mediu curat şi sănătos, respect pentru valorile naţionale autentice, pentru istoria, cultura şi credinţa noastră!

Respect pentru familie, profesori, medici şi profesioniştii din toate domeniile! Respect şi grijă pentru vârstnici, nemăsurată atenţie pentru copii şi tineri! Respect pentru justiţie şi armată!

Respect pentru Constituţie! Aceasta este adevărata FORŢĂ a noastră! Aceasta este FORŢA NAŢIONALĂ.”

Graţiela Gavrilescu a fost exclusă din ALDE după ce a acceptat propunerea preierului Viorica Dăncilă de a deveni ministru, deşi ALDE ieşise de la guvernare.

Deputați Marian Cucşă și Remus Borza şi-au anunţat și ei înscrierea în acelaşi partid.

„DA! România şi românii au nevoie de o #Forta #Nationala care să îi unească, o forţă care să le pună pe primul loc interesele, să oprească ura şi dezbinarea şi să ducă o reală luptă pentru stoparea abuzurilor la adresa românilor!”, a scris, miercuri, pe Facebook Marian Cucşă.

”Sunt oameni responsabili, care, pentru stabilitatea și bunăstarea României, își doresc ca Guvernul actual să își continue mandatul până în 2020, iar noi, cei din Forța Națională, vrem să contribuim astfel la evitarea dezastrului economic la care partidele de opoziție din Parlament ar supune țara prin amatorismul și cinismul de care dau dovadă”, a subliniat Remus Borza.

Citește și: Deputatul Remus Borza anunţă că 15 parlamentari i se vor alătura în partidul Forţa Naţională. Cum vor vota la moţiune

 

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Topul românilor care vând cel mai bine în galeriile de artă. 71.000.000 de dolari s-au încasat pe o singură creație
Capital.ro
Vladimir Putin este îndrăgostit. Liderul rus și-a recunoscut public sentimentele: DA!
Playtech.ro
Cât vor fi amenzile din 2026, după creşterea punctului? Ce urmează în Codul Rutier și cum îți faci calculele corect în 2026
Adevarul
Ce îl așteaptă pe Zelenski în scenariul cel mai negru pentru Ucraina
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
A fost bairam! Supărarea ține puțin în Oltenia: jucătorii au aruncat cu bani în lăutari după eșecul din Conference League
MediaFlux
Se dau 30.000 de euro românilor care se mută în acest oraș
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet