Femeie scoasă cu descarcerarea din cimitir, în Bucureşti

Interventie cu totul neobisnuită pentru pompierii din Capitală. Pompierii au mers cu descarcerarea pentru a elibera o bătrână rămăsă captivă în cimitirul Cimitirul Cărămidarii de Jos, din Capitală.
Romania TV
02 nov. 2019, 13:13
Femeie scoasă cu descarcerarea din cimitir, în Bucureşti

Femeia de 83 de ani a mers la un mormânt si a rămas în cimitir peste program. Fara sa o vada, paznicii au închis portile masive de fier si au plecat. Bătrâna a sunat la 112 după ajutor si imediat la fata locului au venit echipe de la Politie si ISU. Pompierii au intervenit cu un echipaj de descarcerare si au tăiat porţile ca să o elibereze pe femeie.

Intervenţia a durat aproximativ o oră.